Makine mühendisliği teknoloji fakültesi mi mühendislik fakültesi mi?

ErayDq

Picopat
Daha fazla  
Meslek lisesi makine mezunu olacağım ve MTOK kontenjanı ile çok rahat bir şekilde Marmara Üniversitesi teknoloji fakültesini kazanabiliyorum. Fakat sanırım teknoloji fakültesi ile mühendislik fakültesi arasında fark varmış. Teknoloji fakültesi mühendis değil, daha çok tekniker olarak görülüyormuş. Ayrıca sadece Türkçe var. Şu an Erasmus gibi bir düşüncem yok ama Erasmus'a da gidemiyormuş.

Sizce hiç mezuna kalmadan MTOK kontenjanı ile teknoloji fakültesi makine mühendisliğini mi, yoksa 1 sene mezuna kalıp mühendislik fakültesi makine mühendisliğini mi tercih etmeliyim? Aralarındaki farkları tam olarak bilen biri cevaplayabilir mi?

Merhaba @ErayDq. Birkaç üniversitenin Teknoloji Fakültesinde Erasmus imkanı olduğunu görmüştüm. Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesinde de Erasmus imkanı olabilir diye düşünüyorum.
Bunun yanı sıra Marmara Üniversitesi M.T.O.K. Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliğinin taban sıralaması Pamukkale Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliğinden daha yüksek. Marmara Üniversitesi M.T.O.K. Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliğine sıralamanız yeterse birçok Mühendislik Fakültesindeki Makine Mühendisliğine sıralamanız yetecek demektir.

Merhaba @ErayDq. Birkaç üniversitenin Teknoloji Fakültesinde Erasmus imkanı olduğunu görmüştüm. Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesinde de Erasmus imkanı olabilir diye düşünüyorum.
Bunun yanı sıra Marmara Üniversitesi M.T.O.K. Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliğinin taban sıralaması Pamukkale Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliğinden daha yüksek. Marmara Üniversitesi M.T.O.K. Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliğine sıralamanız yeterse birçok Mühendislik Fakültesindeki Makine Mühendisliğine sıralamanız yetecek demektir.
Hocam eğer teknoloji fakültesi yerine mühendislik fakültesi daha mantıklıysa 1 sene mezuna kalıp Pamukkale Üniversitesi yerine Gazi Üniversitesi'ni tercih ederim. Sizce ne yapmalıyım?

Hocam eğer Teknoloji Fakültesi yerine Mühendislik Fakültesi daha mantıklıysa 1 sene mezuna kalıp Pamukkale Üniversitesi yerine Gazi Üniversitesini tercih ederim. Sizce ne yapmalıyım?
Pamukkale Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği hakkında iyi yorumlar var ama Marmara Üniversitesi M.T.O.K. Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği biraz daha mantıklı görünüyor. Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi biraz daha uzak bir kampüse taşındı, bundan dolayı bazı fiziki imkan sıkıntıları bulunabilir ama mezunları tekniker gibi görülmüyormuş, ve kurumsal firmalarda çalışanlar da varmış.

Pamukkale Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği hakkında iyi yorumlar var ama Marmara Üniversitesi M.T.O.K. Teknoloji Fakültesi Makine Mühendisliği biraz daha mantıklı görünüyor. Marmara Üniversitesi Teknoloji Fakültesi biraz daha uzak bir kampüse taşındı, bundan dolayı bazı fiziki imkan sıkıntıları bulunabilir ama mezunları tekniker gibi görülmüyormuş, ve kurumsal firmalarda çalışanlar da varmış.
Dağın başında deniliyor. Eski kampüste olsaydı Marmara'yı tercih ederdim ama şu an kararsızım.

Yeni konular

Geri
Yukarı