Teknoloji fakültesi vs mühendislik fakültesi

bahadırars

Femtopat
Daha fazla  
Bu sene sınava girdim ve 37.7k gibi bir sıralama yaptım. Bilgisayar müh. Okumak istiyorum. Gazi üniversite. Bilgisayar müh teknoloji fakültesi 35 küsurle kapatmış bu sene orayı zorlayacağım. Merak ettiğim ve emin olamadığım konu ise teknoloji fakültesinin hem mühendislik fakültesinden farklı akademik kadrosu var hem de daha pratiğe dayalı diye biliyorum. Bu olay teorik bilgiyi daha az alacağım anlamına geliyor ve bu mezun olduktan sonra büyük şirketlerde falan çalışmama engel olur mu? Onun haricinde diğer bir seçenek de Ostim Teknik Üniversitesi. Ostim teknik de daha pratik kısımla ilgilendiğini söylüyor bilgisi, deneyimi olan varsa yardımcı olursa çok sevinirim.
Not: Başka üniversite. Önerilerine de açığım. Ankara tercihen.

Büyük şirketlerde çalışmama engel olur mu diye bir durum yok. İş sizde bitiyor, işe girerken üniversitenize değil size bakacaklar. Neler yapabiliyorsunuz, kendinizi ne kadar geliştirdiniz vs.

Büyük şirketlerde çalışmama engel olur mu diye bir durum yok. İş sizde bitiyor, işe girerken üniversitenize değil size bakacaklar. Neler yapabiliyorsunuz, kendinizi ne kadar geliştirdiniz vs.
Mesele kendini geliştirmek tamam ama üniversitenin verdiği eğitimin yetersiz olması da büyük problem değil midir? Ben daha çok o kısmı merak ediyorum

Teorik bilgi açığı kapatılabilir ama sektördeki tecrübe açığı kolay kapanmaz. O sıralamaya Teknoloji Fakültesinin gelmeme ihtimalinin yüksek olması biraz üzücü ama Gazi Üniversitesinin Mühendislikte iyi olduğunu düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı