Makine öğrenmesinde C++ ve Python farkları nelerdir?

VI.Extu

Centipat
Makaleler
1
Daha fazla  
Makine öğrenmesi, yapay zeka gibi konularda C++ ve Python'un farkları nelerdir? Sizce hangisinden başlamak daha mantıklı?

Python biraz daha basit tabanlı C++ geliştirici odaklı ve kullanımı orta seviyedir. Benim tavsiyem yapay zeka konusunda kesinlikle öğrenmeniz gereken bir dil olan C++tır.

Yapay zeka konusunda C++ mı? Sesli kahkaha attım resmen. Yapay zeka için sadeliği ile Python'dur.

Makine öğrenmesi, yapay zeka gibi konularda C++ ve Python'un farkları nelerdir? Sizce hangisinden başlamak daha mantıklı?

Makine için C++, yapay zeka için Python en iyisi olacaktır. Başlangıç için C++ daha iyi olur. Diğer dillerin syntaxına daha kolay alışırsınız. Python resmen işlemciyle sohbet eder gibi bir dil.

Yapay zeka konusunda C++ mı? Sesli kahkaha attım resmen. Yapay zeka için sadeliği ile Python'dur.

Bir bilgim yok hocam makine öğrenmesinde kullanılıyor. İnternette çok makine öğrenmesiyle alakalı konuları var yapay zekadada kullanılır düşündüm.

Makine için C++, yapay zeka için Python en iyisi olacaktır. Başlangıç için C++ daha iyi olur. Diğer dillerin syntaxına daha kolay alışırsınız. Python resmen işlemciyle sohbet eder gibi bir dil.
Python resmen işlemciyle sohbet eden gibi dil mi C++'ın yanında :D güldürdü.

Evet. Python resmen İngilizce konuşur gibi.
İşlemciyle nasıl sohbet edilir? Ona bakarsan Visual Basic daha düzgün konuşuyor işlemciyle.
static int x=0; dediğinde C++ta direkt makine diline dönüşmüş halini alırsın pythonda bu olay böyle değil.

static int x=0; (32 bit mimari)

varyasyon 1:
xor eax,eax
mov [x'in Adresi],eax

varyasyon 2:
mov eax,0
mov [x'in Adresi],eax

varyasyon 3:
mov [x'in Adresi],0 ( destekleniyordu diye hatırlıyorum )

pythonda bu olay bambaşka işlemciyle rahat konuşmak demek işlemci komutlarına erişmek demek memorye erişmek demek.

Örnek C++ kodu:
////
static int x=0;
int main()
{
__asm
{
mov eax,5
mov [x],eax
}
}

C++ da direkt işlemciyle konuşarak x değişkenine 5 değerini atadım. Asıl güç burada zaten.
Python tahmin ettiğiniz gibi işlevli bir dil değil Kütüphanelerinin çoğu C++ ile yazılıyor.

Bu kadar kütüphaneyi public şekilde başka bir dile yazsalar o dilde popüler olur.

Abi sen kahkaha at ta ben sana bir şey diyeyim, C++ makine öğrenimini için daha iyi ve C++'a yapay zeka eklersen daha güzel entegre olur. Abi yapay zekada Python'la işlemciyle sohbet eder gibi yapay zeka yazabilir misin? :D

İşlemciyle nasıl sohbet edilir? Ona bakarsan Visual Basic daha düzgün konuşuyor işlemciyle.
static int x=0; dediğinde C++ta direkt makine diline dönüşmüş halini alırsın pythonda bu olay böyle değil.

static int x=0; (32 bit mimari)

varyasyon 1:
xor eax,eax
mov [x'in Adresi],eax

varyasyon 2:
mov eax,0
mov [x'in Adresi],eax

varyasyon 3:
mov [x'in Adresi],0 ( destekleniyordu diye hatırlıyorum )

pythonda bu olay bambaşka işlemciyle rahat konuşmak demek işlemci komutlarına erişmek demek memorye erişmek demek.

Örnek C++ kodu:
////
static int x=0;
int main()
{
__asm
{
mov eax,5
mov [x],eax
}
}

C++ da direkt işlemciyle konuşarak x değişkenine 5 değerini atadım. Asıl güç burada zaten.
Python tahmin ettiğiniz gibi işlevli bir dil değil Kütüphanelerinin çoğu C++ ile yazılıyor.

Bu kadar kütüphaneyi public şekilde başka bir dile yazsalar o dilde popüler olur.
Söylediklerinize katılıyorum. Python syntaxı kolay, güzel bir dil fakat C olmasaydı Python'da olmazdı. Dolayısıyla bu noktada C++ çok daha gelişmiş bir dil.

Ancak soruya geldiğimizde, yapay zeka ve makine öğrenimi için tavsiyem Python'dan yana olacaktır. İnternetten araştırdığımızda Python'un kütüphane çokluğu, kolay adapte olunabilmesi özellikleri onu bu konuda öne çekiyor.

Geri
Yukarı