Maksimum 270 TL'ye KASA+PSU veya PSU dahili KASA önerisi

Sistemi istersen alabilirsin. Fx6300 ile vasat ekran kartlı bir sistem alıp oyun oynamamaktansa Apu alıp low yada medium'da oynarsın. Fakat Hybrid Crossfire X sadece 7750 ve alt ekran kartları ile yapılıyor. Amd'nin ürettiği apuya sadece belli Amd ekran kartları ile Hybrid Crossfire yapabilirsin.

Ama ileride upgrade yapmak istersen FM2+ anakartlardan al. Nedeni ise bu yeni soket anakarlar,eski işlemcileri de destekliyor ama eski anakartlar,yeni işlemcileri desteklemeyecek. İlk anakart sonra işlemci değişirsin. Böylece daha yüksek performans elde edersin ama önce Kaveriyi bekleyip görmek lazım.

Emou şu FM2+ kart işini biraz daha açıklayabilirsen ? Şimdi A10 aldığımdı 7790 alamayacak mıyım yani, kesin 7750 mi ? Kasa işi tamam zaten. İşlemciyi konuşabiliriz... FX 6300 çok sade ve performanssız geliyor bana. FX 8350 ' den aşağı almak mantıksız olur artık. Zaten düşük bütçelerde 8350 alınmaz. Bana göre en performanslı oyun-günlük ihtiyaç-program sistemi APU ile olur, sizce ?

FM2+ Kaveri Apu destekleyen yeni soketi. Fakat eski işlemcilere de destek veriyor. Ayrıca Amd Kaveri ile performansını kat kat arttıracak diyorlar. Ama bence şu anda sana A10-6800K yeterlidir.

Fakat Asus' un sitesinde resim attığım gibi FM2+ anakartları görünce sanki kısa süre içinde gelecek gibi geliyor.

Hybrid Graphics ne yazık ki en fazla 7750 ile oluyor. Tabi 7790 alıp takarsın ama onu taktığında Apu ile gelen ekran kartını kullanamazsın.

Ayrıca ben sana bekle demiyorum. İleride upgrade yapacaksan en iyi upgrade Kaveri ile yapman tavsiyemdir. Ama önce Kaveriyi bekleyip performansını görmek lazım.

Tamam o zaman,hemen almayacağız zaten...

- - - Güncellendi - - -

Şu an evde DELL xps 8500 var :D HD 7770'li. Babam şirketten getirdi iş yapmak için. Bayramdan sonra gidecek :D İş bilgisayarı olmayaydı basmıştım CoD-PES'i :D

Hybrid CrossFireX aslında çokta sağlıklı değil. Benim şahsi görüşüm APU alacaksan ve ilerde kart takacaksan yanına min. 7790 takman. Her zaman için aynı markalar daha fazla kararlılık demek.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı