Maksimum 500 TL mouse önerisi

glorious ve mm711 modelleri ambidextrous modellerdir. Anladığım kadarı ile ergonomik sağ el tutuşlu bir model arıyorsunuz. Razer Deathadder V2 Mini modeline bakabilirsiniz. Ergonomik modellere göre daha hafif ve daha küçük boyutlarda.

glorious ve mm711 modelleri ambidextrous modellerdir. Anladığım kadarı ile ergonomik sağ el tutuşlu bir model arıyorsunuz. Razer Deathadder V2 Mini modeline bakabilirsiniz. Ergonomik modellere göre daha hafif ve daha küçük boyutlarda.

Dikkat Deathadder V2 mini çok küçük MM7110/11'den bile küçük. Küçüklüğü sebebiyle ergonomik olmasının bir anlamı kalmıyor. En azından benim için böyle. Viper mini'nin boyut açısından daha başarılı ve daha az riskli bir form olduğu görüşündeyim.

Dikkat Deathadder V2 mini çok küçük MM7110/11'den bile küçük. Küçüklüğü sebebiyle ergonomik olmasının bir anlamı kalmıyor. En azından benim için böyle. Viper mini'nin boyut açısından daha başarılı ve daha az riskli bir form olduğu görüşündeyim.

Deathadder V2 mini ile MM710 boyut olarak çok yakın birbirine.

MM710: 116.6 x 62.6 x 38.3
DA V2 Mini: 114.2 x 65.4 x 38.5

gearsearch.gg sitesinden ekleyip karşılastırabilirsin şekillerini.

Deathadder V2 mini ile MM710 boyut olarak çok yakın birbirine.

MM710: 116.6 x 62.6 x 38.3
DA V2 Mini: 114.2 x 65.4 x 38.5

gearsearch.gg sitesinden ekleyip karşılastırabilirsin şekillerini.

İki fareye de sahibim. Ne kadar yakın gibi görünse de elinize aldığınızda formundan dolayı çok farklı olduğunu anlıyorsunuz. Ek olarak MM710 genişliği neredeyse dengeli bir şekilde sağlarken V2 mini en geniş olduğu nokta en arka bölümü ve bu bölümden fareyi kavramıyorsunuz avucunuzun arkasında kalıyor bu bölüm.
Ölçüleri sadece matematiksel veriler olarak algılamayın. O ölçünün nasıl bir forma sahip olduğu esastır.

Son düzenleme:
Sadece matematiksel veri değil görsel olarak da ekleyip görebiliyorsunuz şekilleri o siteden. MM710 arka kısmının yüksek olması en büyük farklardan biri. Diğeri de mm710 simetrik deathadder ergo yapıda olması.

Mm710'u denedim ve bana çok uygun gelmedi arka kısmının yüksek olması sebebiyle fakat özellikle kablosu çok iyiydi. DA V2 mini denemedim henüz.

Ama oyun için tutuş şeklime asıl uygun olan Viper ve Model O tarzı mouselar.

Sadece matematiksel veri değil görsel olarak da ekleyip görebiliyorsunuz şekilleri o siteden. MM710 arka kısmının yüksek olması en büyük farklardan biri. Diğeri de mm710 simetrik deathadder ergo yapıda olması.

Mm710'u denedim ve bana çok uygun gelmedi arka kısmının yüksek olması sebebiyle fakat özellikle kablosu çok iyiydi. DA V2 mini denemedim henüz.

Ama oyun için tutuş şeklime asıl uygun olan Viper ve Model O tarzı mouselar.

Gearsearch sitesi sadece ön bir görüş verebiliyor. 3. boyuttaki farkları bu site üzerinden göremezsiniz.
Altını çizmeye çalıştığım nokta DA V2 minin ergonomik yapıda olmasının boyutundan dolayı hiç bir anlamı kalmıyor. Çünkü esas tutuşunuzu yaptığınız noktada MM710'dan daha ince arkaya doğruda profili düşüyor. V2 miniden performans alabilmeniz için elinizin çok çok küçük olması lazım çocuk eli gibi. Viper Mini çok daha başarılı form açısından veya Model O minus...

Geri
Yukarı