Maksimum 7500 TL bilgisayar önerisi

Bütçe
7500

911erke

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar bilgisayar almam gerekiyor ama ben bu işlerden pek anlamıyorum. 7500 TL'ye kadar çıkabilirim. Laptop almayı düsünüyorum bir yandan bir yandan masaustu bilgisayar. Kullanacağım yerler güncel oyun ve günlük islerimi giderecek yani oyuncu bilgisayarı.
Benim bütçeme uygun birkac laptop buldum ama size sormak istiyorum. Masaüstü veya laptop ne önerirsiniz? Neye dikkat etmeliyim? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Laptop olarak ben şahsen Monster kullanıyorum performans olarak çok mutluyum. 6 ayda bir ücretsiz bakımı da var servisi çok ilgili. Laptop alacaksan Monster tavsiye ederim.

Eğer masaüstü alacaksan ekran kartı stokları yok gibi bir şey. Olan stoklar da aşırı pahalı. Hazır sistemlere yönelebilirsin. Gamegaraj, İncehesap, İtopya, Sinerji, Gaming.gen gibi sitelerde hazır sistemler var. Bütçene uygun bir şeyler bulman mümkün. Ancak dediğim gibi stoklar kritik olduğundan normal fiyatının üzerine satılıyor genelde sistemler maalesef.

Masaüstü öneririm.
Hazır sistem almıcaksanız. Bu sistemi öneririm.

Intel Core i5 10400F Soket 1200 10. Nesil 2.9GHz 12MB Önbellek 14nm İşlemci 1336TL

MSI B460M-A PRO 2933MHz DDR4 Soket 1200 M.2 HDMI DVI mATX Anakart 679TL

GIGABYTE GeForce GTX 1650 D6 WINDFORCE OC 4GB GDDR6 128 Bit Ekran Kartı 1.765TL

XPG 2x8GB Gammix D30 Gri 3000MHz CL16 DDR4 Single Kit Ram 550TL

SANDISK Ultra 3D 500GB NVMe M.2 SSD (2400MB Okuma / 1750MB Yazma) 550TL

THERMALTAKE LİTEPOWER RGB 550W APFC 12cm FANLI PSU 396TL

DarkFlash Aquarius Led Fanlı ATX Oyuncu Kasa 400TL
Fiyat=5.676TL

Laptop olarak ben şahsen Monster kullanıyorum performans olarak çok mutluyum. 6 ayda bir ücretsiz bakımı da var servisi çok ilgili. Laptop alacaksan Monster tavsiye ederim.

Eğer masaüstü alacaksan ekran kartı stokları yok gibi bir şey. Olan stoklar da aşırı pahalı. Hazır sistemlere yönelebilirsin. GameGaraj, İncehesap, İtopya, Sinerji, Gaming.gen gibi sitelerde hazır sistemler var. Bütçene uygun bir şeyler bulman mümkün. Ancak dediğim gibi stoklar kritik olduğundan normal fiyatının üzerine satılıyor genelde sistemler maalesef.

Öncelikle ilgilendigin için teşekkür ederim. Bir şey soracağım stokların ne zaman yenileneceği belli mi ve Monster kullanan tanıdıgım yok kaliteli mi sıkıntısı cıkıyor mu cevaplarsan sevinirim.:)
Masaüstü öneririm.
Hazır sistem almayacaksanız. Bu sistemi öneririm.

Intel Core i5 10400F soket 1200 10. nesil 2.9GHz 12MB önbellek 14nm işlemci 1336TL

MSI B460M-A PRO 2933MHz DDR4 soket 1200 M.2 HDMI DVI mATX anakart 679TL

Gigabyte GeForce GTX 1650 D6 Windforce OC 4 GB GDDR6 128 Bit ekran kartı 1.765TL

XPG 2x8GB Gammix D30 gri 3000MHz CL16 DDR4 Single kit RAM 550TL

SanDisk Ultra 3D 500GB NVMe M.2 SSD (2400 MB okuma / 1750 MB yazma) 550TL

Thermaltake Litepower RGB 550W apfc 12cm fanlı PSU 396TL

Darkflash aquarius LED fanlı ATX oyuncu kasa 400TL
Fiyat=5.676TL

Ilgilengin için teşekkürler. Ben masaüstü düsünuyordum ama üniversiteye giderken taşınabilir olması benim için daha iyi olur diye düşündüm bu yüzden laptopa döndüm bildiğiniz iyi bir laptop varsa bilmek isterim yine teşekkürler ilginiz için:)

Öncelikle ilgilendigin için teşekkür ederim. Bir şey soracağım stokların ne zaman yenileneceği belli mi ve Monster kullanan tanıdıgım yok kaliteli mi sıkıntısı cıkıyor mu cevaplarsan sevinirim.:)

Ilgilengin için teşekkürler. Ben masaüstü düsünuyordum ama üniversiteye giderken taşınabilir olması benim için daha iyi olur diye düşündüm bu yüzden laptopa döndüm bildiğiniz iyi bir laptop varsa bilmek isterim yine teşekkürler ilginiz için:)
Stoklar konusunda bilgim yok maalesef ama ara ara yenileniyor. Örneğin klavye aldım ben Monster'dan aldıktan sonra stoklar bitti. Sonra tekrar yenilendi. Belli olmuyor yani.

Kalite konusunda hiç sorun yok ben 1.5 yıldır kullanıyorum sıfır sorun. Monster bilgisayarla alakalı sorun olursa yine yanıtlarım. :)

Geri
Yukarı