Maksimum veri oranı nasıl alınır?

TheMasterDog

Hectopat
Yakın zamanda mahalleme VDSL altyapı geldi. Altyapım 59 megabite kadar destekliyor. 50 megabitlik pakete geçtim. İlk gün 40 megabit hız 7 megabit upload hızı aldım. Ertesi günü hiçbir şey yapmadığım halde hız 16'yı geçmez oldu. Uploadda 4'ü geçmiyor. Modemin arayüzünden baktığım zaman değerlerim aşağıdaki fotoğraftaki gibi. Kaç kere müşteri hizmetlerini aradım hiçbir şeye yaramadı. Modemim VDSL destekli. Nasıl düzeltebilirim bunu?

Dosya Ekleri

• resim_2023-06-24_111942575.png
    resim_2023-06-24_111942575.png
    27,8 KB · Görüntüleme: 57
  • Screenshot_20230624_113206_Chrome.jpg
    Screenshot_20230624_113206_Chrome.jpg
    21 KB · Görüntüleme: 55
Modemim VDSL destekli. Arıza kaydı oluşturdular bir daha aradığımda.
Modem değişmediği durumlarda ilk kurulumda modeme gömülen eski DSL profilini çekebiliyor. Bu durum modeme reset atıldığında da yaşanabiliyor. @EkmekArasiHDD hocam iyi yakalamış. Bundan sonrasında bu kısma dikkat ederek müşteri hizmetlerine başvurabilirsiniz. Normalde profili telefondan güncelleyip hemen çözebilirler ama belki farklı bir sorun olmuştur.

Modem değişmediği durumlarda ilk kurulumda modeme gömülen eski DSL profilini çekebiliyor. Bu durum modeme reset atıldığında da yaşanabiliyor. @EkmekArasiHDD hocam iyi yakalamış. Bundan sonrasında bu kısma dikkat ederek müşteri hizmetlerine başvurabilirsiniz. Normalde profili telefondan güncelleyip hemen çözebilirler ama belki farklı bir sorun olmuştur.

Peki hocam benim bu durumda yapmam gerek bir şey var mı düzelmesi için. Ben müşteri hizmetlerini çok defa aradım çözemediler en son arıza kaydı oluşturdular.

Peki hocam benim bu durumda yapmam gerek bir şey var mı düzelmesi için. Ben müşteri hizmetlerini çok defa aradım çözemediler en son arıza kaydı oluşturdular.
Çağrı merkezi genelde deneyim olarak en yeni çalışanların olduğu kısımdır. Riski yüksek şikayet kanallarında daha tecrübeli personeller olur. Aşağıdaki linkten internet hız tanımınızı ekran görüntüleriyle iletirseniz daha hızlı çözüm sunabilirler diye düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı