Malatya'da Pembe Trambüs

Hocam ben yaklaşık 4 - 5 senedir Türkiye'deyim, bu haber doğru mu ?

Yok dostum gecen sene sadece Leipzig ve Chemnitz arasi tren seferlerinde böyle bir uygulamaya gececeklerdi ama vazgectiler, uygulamanin nedeni sanirim gaspi engellemek icin pilot uygulamaydi yani zaten kalici degildi. Detaylari hatirlamiyorum.

Batılaşmanın içine tüküreyim. Başımıza ne geldiyse Avrupa'nın ahlaksızlığını rezilliğini örnek almaktan geldi, Avrupa'nın bilim de sanayi de ilerlemesini örnek alamadık hiç.

Destekliyorum, bütün belediyelerin de bu fikri desteklemesi lazım. İsteyen biner istemeyen binmez. Şeriat bu tür şeylerle gelmez pembe totolu ulusalcı çağdaş aydın beyaz yakalı elit kişiler fazla üzülmesin.

Batılaşmanın içine tüküreyim. Başımıza ne geldiyse Avrupa'nın ahlaksızlığını rezilliğini örnek almaktan geldi, Avrupa'nın bilim de sanayi de ilerlemesini örnek alamadık hiç.

Destekliyorum, bütün belediyelerin de bu fikri desteklemesi lazım. İsteyen biner istemeyen binmez. Şeriat bu tür şeylerle gelmez pembe totolu ulusalcı çağdaş aydın beyaz yakalı elit kişiler fazla üzülmesin.
Kadınları anlayan bir insan böyle düşünmezdi... Sizden bu yorumu beklemezdim.

Kadınları anlayan bir insan böyle düşünmezdi... Sizden bu yorumu beklemezdim.
Türkiye, her konuda ikiye bölünmüş bir ülke.
Muhafazakar kesim bu otobüsleri tercih edecektir, diğer kesim muhtemelen "saçmalık" olarak nitelendirdiği için binmeyecektir.

Karışık otobüslere binmek istemeyen kadınlar için tercih edilebilir, zaten zorla bindirmiyorlar isteyen biner. Normal otobüslerde ki taciz gasp bilmem ne muhabbetini yapmaya gerek yok, ama ortada bir gerçek maalesef ki var.

Erkekleri eğitmek lazım bunun yanında, hangisini, nasıl, nerede, ne zaman...
Bu sefer de temiz kalpli erkekler "şunlara bakın herkesi aynı kefeye koyuyorlar" der.

Yani Türkiye'de bir fikir ortaya atıldığı zaman hemen iki tarafa bölünür. Ben ortasını söylüyorum, düşüncelerimizi sormuşsun desteklediğimi belirtiyorum. Kadınlara saygım sonsuzdur.

Onlar insan, biz insanoğlu.

Türkiye, her konuda ikiye bölünmüş bir ülke.
Muhafazakar kesim bu otobüsleri tercih edecektir, diğer kesim muhtemelen "saçmalık" olarak nitelendirdiği için binmeyecektir.

Karışık otobüslere binmek istemeyen kadınlar için tercih edilebilir, zaten zorla bindirmiyorlar isteyen biner. Normal otobüslerde ki taciz gasp bilmem ne muhabbetini yapmaya gerek yok, ama ortada bir gerçek maalesef ki var.

Erkekleri eğitmek lazım bunun yanında, hangisini, nasıl, nerede, ne zaman...
Bu sefer de temiz kalpli erkekler "şunlara bakın herkesi aynı kefeye koyuyorlar" der.

Yani Türkiye'de bir fikir ortaya atıldığı zaman hemen iki tarafa bölünür. Ben ortasını söylüyorum, düşüncelerimizi sormuşsun desteklediğimi belirtiyorum. Kadınlara saygım sonsuzdur.

Onlar insan, biz insanoğlu.
Diğer yorum fikir alışverişine biraz kapalıydı kanımca. Bu yorumla kafamdaki soru işaretleri de gitmiş oldu. Yorumlarınızı istedim ve sonsuz saygı duyuyorum. Teşekkür ederim. [emoji4]

Diğer yorum fikir alışverişine biraz kapalıydı kanımca. Bu yorumla kafamdaki soru işaretleri de gitmiş oldu. Yorumlarınızı istedim ve sonsuz saygı duyuyorum. Teşekkür ederim. [emoji4]
Rica ederim. İlk mesajım ikinci yazdığımın devamı niteliğinde sadece. Bu uygulamanın da fazla gündemde kalmaması gerek. Gündemimiz farklı konular olmalı...

Pardon, ikinci yazdığım birinci mesajın devamı olacaktı. Yaşlandım bende...

Bu uygula taciz var diye değil; doluluk oranı çok olduğu için yapılmış olabilir.
Çoğu otobüs, dolmuş tıklım tıklım dolu gidiyor. Çoğu zaman o kadar doluyor ki arkaya çekilsen bayan öne gitsen bayan oluyor ve ister istemez vücudun bayana değiyor. Buda hem erkeleri hem bayanları rahatsız ediyor. Bundan rahatsız olan bayanlar binebilir.
Ha şöyle bir çözümde olabilirdi; Otobüs ve dolmuş seferlerini daha çok yaparsın veya koltuklar dolduğu zaman yolcu almazsın.

Otobüste ayrıştırarak güvenlik önlemi alınca kaldırımda ne yapacaklar. Mahalle pazarına da bir ayrıştırma beklenecek mi? Okyanusta su damlası önlem hemde erkekleri hedefe koyarak... Otobüs seferlerini arttırıp iğne atsan yere düşmeyecek sıkışıklığı önlesek zaten kimin ne ayıbı var çıkacak ortaya.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı