Malatya'da Pembe Trambüs

Toplumda ayrımcılığı yaratmaya başladığın anda bu, ismini anmak istemediğim tecavüz denen kelime karşısında yenilgiyi çoktan kabul etmişsin demektir. Önce bir cezalandırmayı becerecek Devlet, tahrik indirimi, yok efendim KDV indirimi falan yapmayacak. %49 oyunu çaldığı insanın istediği şu idamı bir zahmet getirecekler artık.
Ondan sonra sözde çok ahlaklı, zorla - sorgulatmadan - dayatma yöntemiyle İmam Hatip öğrencileri yetiştirmeyeceksin. Oy amacı taşımayan bir eğitim sistemimiz olacak.
İnsanlar SEX denen kavramdan korkmayacak, kafalarında bunu çok yüksek yerlere koymayacak.
Ulan sen ay sonunu zor denkleştiren adamsın niye kafanda büyütüyorsun böyle şeyleri :)

İstanbul kalabalık - metrobüs kalabalık haklısınız. E o zaman bu tipini s....min milyon tane suriyelisini ülkeye neden sokuyorsunuz. O çekemediğin Almanlar neden her fırsatta sınır dışı ediyor bunları? Neden bize para yardımında bulunuyorlar? Mültecileri saf gibi kabul ettiğimiz için mi? Ondan sonra neden AB'ye alınmıyoruz, siyasi amaçları bir yana koydum biz zaten AB seviyesinde bir ülke değiliz. Tanımadığın etmediğin, tarih boyunca tek bir kez faydasını görmediğin başka toplulukları her fırsatta ülkeye sokmayacaksın. Metroda - metrobüste millete sataşanların %60'ı bu Suriyeliler arkadaşlar bizzat şahit oluyoruz. Bunların 4 yaşında olanları bile aynı zihniyette, bunları alırsan ne bekliyorsun sen? Ulan zaten kalabalık şehir kalabalık, insanlar arabasıyla gezmeye gidemiyor sen milyon tane Suriyeliyi ülkeye alıyorsun, kaldı ki çok da sorunlu insanlar, faydasız bir boka yaramayan insanlar. Tüketim toplumunu oy uğruna ülkeye mülteci olarak alırsan daha çok artar tecavüz vakaları.
Ülkeyi düzgün yönetebiliyor olsalar metrobüslerin rengini tartışıyor olmazdık. Sözde İslam ülkesiyiz ancak kadınları ayırıyoruz ki tecavüze uğramasınlar diye. Tecavüz edenlere ceza vermiyoruz demiyorlar da. Bir Müslüman olarak ben şu coğrafyadan, içerisinde bulunduğumuz durumdan utanıyorum.

Bu yüzden bir ülkenin gelişmişlik düzeyini, içerisinde barındırdığı insanlar belirliyor. Asfalt döktüm ülke gelişti mantığı bir yere kadar.

Bu uygula taciz var diye değil; doluluk oranı çok olduğu için yapılmış olabilir.
Çoğu otobüs, dolmuş tıklım tıklım dolu gidiyor. Çoğu zaman o kadar doluyor ki arkaya çekilsen bayan öne gitsen bayan oluyor ve ister istemez vücudun bayana değiyor. Buda hem erkeleri hem bayanları rahatsız ediyor. Bundan rahatsız olan bayanlar binebilir.
Ha şöyle bir çözümde olabilirdi; Otobüs ve dolmuş seferlerini daha çok yaparsın veya koltuklar dolduğu zaman yolcu almazsın.
Mantıklı. Bu tür fikirlerde değerlendirilmeli. Belediye şimdi bu uygulamayı yaptı sırf inat olsun diye devam ettirir, vatandaşın da görüşünü almak gerekir.

Çok güzel günlere gidiyoruz ;
otobüsle başlar, kafelere , yemekhanelere , okullara taşar.
Hızını alamaz milletimiz, kaldırımda bayan-erkek yürüyüş yolları da ayrılır.
...
Ne desteklemesi. Yazıklar olsun !

Bu ters tepebilir. Pembe albenisi olan bir renk. Feminizm duvar örmeye çalıştığı şeye halı sermiş olabilir. Otobüse sert cisimler atanlar olabilir. Bi' kere taşıtların böyle rengi olmaz.

@xrayz kardeşim... Japonya toplumu ile Türkiye toplumu bir mi? Yine siyasetten tutulmuş. Bence, yapılan yanlış bir iş var. Bu yobazlık değil bu kadınlara karşı yanlış bir şeylerin olduğunu kabul etmek. Onu da böyle düzeltmeye çalışmak. Neyse...

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı