Malware ile Windows taratıldığında Trojan Agent nasıl engellenir?

Hocam valla bende biliyorum daha önce baya kez virüs bulaştırdım. Ama bunda sıfır etki var yani bilmiyorum. Ben Adobe programları için sistem dosyalarımın bazılarını değiştirmiştim. Belki ondan dolayı Trojan demiştir yanlışlıkla. Ama bende güvenmiyorum eskiden çok yaşadım. Ondan dolayı böyle konularda bilirimde. Neyse. Bazı şeyleri yedekleyip direk format atıcam. Ama iki diskede. İhtiyacım vardı temiz bir sayfaya.
Hocam doğru düzgün format atmayı ihmal etmeyin :) Bazıları boot sector virus olabiliyor. Güncel işletim sistemi ve donanımlarda bu çoğunlukla önlense de sizin virüs daha tespit edilmemişse sıkıntı yaratabilir.

Antivirüs programlarının çalışma stili belli. Size bulaşan virüs çok farklı yazılmış olabilir.

Hocam doğru düzgün format atmayı ihmal etmeyin :) Bazıları boot sector virus olabiliyor. Güncel işletim sistemi ve donanımlarda bu çoğunlukla önlense de sizin virüs daha tespit edilmemişse sıkıntı yaratabilir.

Antivirüs programlarının çalışma stili belli. Size bulaşan virüs çok farklı yazılmış olabilir.
Boot Sectorse sıçtım zaten.

Silinen virüs genelde yeni oluşur kısmını nereden öğrendiniz ki? Silinen virüs neden yeniden oluşsun? Av çözümleri, karantinaya aldıkları virüsleri siliyorlar. Ben anormal bir durum olduğunu düşünmüyorum sistemde. Kaspersky yükleyin, tam tarama gerçekleştirin. Sonrasında Hitman.Pro taraması gerçekleştirin, bir şey çıkmazsa çok yüksek ihtimal temizdir.

Kaspersky yükleyip denemedim ama HitmanPro ile denediğimde cookieler ve Game Maker runtime dosyaları dışında bir şey çıkmadı. Onlarıda Malware virüs olarak görmüyor.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı