Malware ile Windows taratıldığında Trojan Agent nasıl engellenir?

GreeNTV

Hectopat
Geçen gün malwarele tarattım ve karşıma Windows dosyasında "wzone.exe" ve "Config. JSON" tarzı dosyalar gördüm ve arkasında yazan uyarıda "trojan. Agent" falandı. Fakat mining ya da bir şey yazmıyordu. Dümdüz trojan. Agent yazıyordu. Bende format atacaktım. Gittim indirilenleri diğer diske atıp yedekledim malwaredende sildim derken bir şey fark ettim. Virüs dosyaları genelde silinsede yeniden oluşur. Bu oluşmadı. Malware sürekli temiz gösteriyor. GlassWire'da da normal bir akış dışında bir şey göremedim. Acaba trojan yemedim mi yoksa mining virüsünün başka bir tipine mi bulaştım? (Hiçte öyle garip bir şey indirmedim genelde indirince haberim olurdu), (10 kere tarattım sabahtan beri.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Valla virüs dünyası binbir çeşit hocam. Fark edilmemek için kendini pasif moda almış sonra aktif olacak olabilir veya silinmiş de olabilir :) (virüsün güncelliği de önemli)

Valla virüs dünyası binbir çeşit hocam. Fark edilmemek için kendini pasif moda almış sonra aktif olacak olabilir veya silinmiş de olabilir :) (virüsün güncelliği de önemli)
Hocam valla bende biliyorum daha önce baya kez virüs bulaştırdım. Ama bunda sıfır etki var yani bilmiyorum. Ben Adobe programları için sistem dosyalarımın bazılarını değiştirmiştim. Belki ondan dolayı Trojan demiştir yanlışlıkla. Ama bende güvenmiyorum eskiden çok yaşadım. Ondan dolayı böyle konularda bilirimde. Neyse. Bazı şeyleri yedekleyip direk format atıcam. Ama iki diskede. İhtiyacım vardı temiz bir sayfaya.

Geçen gün malwarele tarattım ve karşıma Windows dosyasında "wzone.exe" ve "Config. JSON" tarzı dosyalar gördüm ve arkasında yazan uyarıda "trojan. Agent" falandı. Fakat mining ya da bir şey yazmıyordu. Dümdüz trojan. Agent yazıyordu. Bende format atacaktım. Gittim indirilenleri diğer diske atıp yedekledim malwaredende sildim derken bir şey fark ettim. Virüs dosyaları genelde silinsede yeniden oluşur. Bu oluşmadı. Malware sürekli temiz gösteriyor. GlassWire'da da normal bir akış dışında bir şey göremedim. Acaba trojan yemedim mi yoksa mining virüsünün başka bir tipine mi bulaştım? (Hiçte öyle garip bir şey indirmedim genelde indirince haberim olurdu), (10 kere tarattım sabahtan beri.)
Bir sürü trojan var hocam, kısaca hepsi bilgilerinizi çalıyor. MB’de bunu bulmuş ve karantinaya almış.

Bir sürü trojan var hocam, kısaca hepsi bilgilerinizi çalıyor. MB’de bunu bulmuş ve karantinaya almış.
Olabilir hocam da keylogger oluyor onlar yani genelde MB bunu bana söylüyor keylogger olduğu zaman. Ama bu sefer olmadı. Yani bir garip. Bu sefer virüste hiç tür yok yani dümdüz Trojan yazıyordu o kadar.

Geçen gün malwarele tarattım ve karşıma Windows dosyasında "wzone.exe" ve "Config. JSON" tarzı dosyalar gördüm ve arkasında yazan uyarıda "trojan. Agent" falandı. Fakat mining ya da bir şey yazmıyordu. Dümdüz trojan. Agent yazıyordu. Bende format atacaktım. Gittim indirilenleri diğer diske atıp yedekledim malwaredende sildim derken bir şey fark ettim. Virüs dosyaları genelde silinsede yeniden oluşur. Bu oluşmadı. Malware sürekli temiz gösteriyor. GlassWire'da da normal bir akış dışında bir şey göremedim. Acaba trojan yemedim mi yoksa mining virüsünün başka bir tipine mi bulaştım? (hiç de öyle garip bir şey indirmedim genelde indirince haberim olurdu), (10 kere tarattım sabahtan beri.)

Silinen virüs genelde yeni oluşur kısmını nereden öğrendiniz ki? Silinen virüs neden yeniden oluşsun? Av çözümleri, karantinaya aldıkları virüsleri siliyorlar. Ben anormal bir durum olduğunu düşünmüyorum sistemde. Kaspersky yükleyin, tam tarama gerçekleştirin. Sonrasında Hitman.Pro taraması gerçekleştirin, bir şey çıkmazsa çok yüksek ihtimal temizdir.

Silinen virüs genelde yeni oluşur kısmını nereden öğrendiniz ki? Silinen virüs neden yeniden oluşsun? Av çözümleri, karantinaya aldıkları virüsleri siliyorlar. Ben anormal bir durum olduğunu düşünmüyorum sistemde. Kaspersky yükleyin, tam tarama gerçekleştirin. Sonrasında Hitman.Pro taraması gerçekleştirin, bir şey çıkmazsa çok yüksek ihtimal temizdir.

Eskiden karşılaştığım virüsler genelde yeniden oluşuyorlardı ne kadar silsemde. Şu mod sitelerinden kaptığım virüsler özellikle.

Geri
Yukarı