Malwarebytes phishing uyarısı verdi

aftonssidekick

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, ben caracal.club isimli bir sitede arkadaşlarım ile "Virtual PC" kullanıyordum. Sitenin amacı Watch2gether gibi video izleme imkanı veriyor bize ama Virtual bir bilgisayarımız oluyor. Sadece video izlemek değil, başka şeyler de yapılıyor. Bu siteden daha önceden phishing uyarısı almamıştım. Malwarebytes uzantısını uzun zamandır Chrome'umda kullanıyorum zaten. Sizce false-positive mi? Siteye girdiğimde ve oda açmaya çalıştığımda geliyor bu uyarı, 1-2 kere geldi belirli aralıklarla baktığımda bende sonradan uğraşmak istemedim. Bıraktım yani bakmayı. Önceden uyarı gelmediğine göre bilgilerim tehlikede mi? Hani, Phishing'i araştırdığımda da maillerle falan bulaşıyor ve bazen Malwarebytes yanlışlıkla sitelere uyarılar veriyor. Sizce ne yapmalıyım? Şu ana kadar da bir sıkıntı çıkmadı. Sonradan bu site phishing için kullanılmış olabilir mi? Uyarı verdikten sonra hiçbir şekilde siteye giriş yapmadım.

Arkadaşımda da Malwarebytes'ın bu Chrome eklentisi var, şimdi baktı ve uyarıyı görmedi. Sizce Malwarebytes yanlışlıkla mı engellemiştir?

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı