Malwarebytes vs Kaspersky

YYagiz08

Centipat
Daha fazla  
Biliyorum biliyorum çok kullanıcı sordu ama bende sorayım dedim. Diyelim ki korsan oyundan veya yazılımdan virüs bulaştı hangisi daha iyi korur ve köküne kadar temizler?

Bana izin verseler Windows Defender'ı silerim ama virüs yediğimi düşünürsem Malwarebytes indiririm.

Birinin bulamadığını diğeri bulabilir. Ben Kaspersky kullanıyorum. Arka planda işlemci vs. tüketmesini istemiyorsanız malwarebytes indirip, tarama yapıp silebilirsiniz şüpheniz olduğunda.

İkisi de birbirinin açığını kapar. Ama ben olsam Kaspersky kullanırım.

Kaspersky anlık koruması daha iyi. Yani bir şey indirdiğin de anlık tarama iyi.Malwarebytes ise anlık korumada kötü fakat virüs olduğunu biliyorsan sistemde kat ve kat daha detaylı tarıyor buluyor ve siliyor.

Biliyorum biliyorum çok kullanıcı sordu ama bende sorayım dedim. Diyelim ki korsan oyundan veya yazılımdan virüs bulaştı hangisi daha iyi korur ve köküne kadar temizler?

Kaspersky'in gerçek zamanlı koruması mükemmel. Malwarebytes'in gerçek zamanlı koruması Kaspersky kadar iyi değil. Kaspersky'ın hızlı taraması Malwarebytes'in hızlı taraması kadar iyi değil, Malwarebytes çok hızlı tarıyor ve buluyor. Malwarebytes'in false positive oranı bence daha yüksek. Sana tavsiyem, Kaspersky'ı gerçek zamanlı koruması açık bir şekilde kullan, Malwarebytes'i ise sadece tarama için aç.

Kaspersky anlık koruması daha iyi. Yani bir şey indirin anlık tarama iyi.Malwarebytes ise anlık korumada kötü fakat virüs olduğunu biliyorsan sistemde kat ve kat daha detaylı tarıyor buluyor ve siliyor.
Neden daha detaylı tarıyor deniliyor anlamadım. Advanced Scanner yapmama rağmen 350 bin dosya falan tarıyor. Kaspersky ise tam taramada 650 bin dosya tarıyor bende.

Kaspersky Antivirüs genel bir koruma sağlar. Bu konuda da iyidir.
Malwarebyte's ise spesifik olarak malware konusunda derinlemesine tarama ve koruma özelliği olan ek bir yazılım.
İkisini birlikte kullanabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı