Malwarebytes'ın silemediği virüsler nasıl silinir?

Avian1

Femtopat
Daha fazla  
Hocalarım merhaba.

Bilgisayarıma bugün virüs bulaştırdım ve Malwarebytes ile taradığımda 9 virüs testip etti, hepsini karantinaya atıp sildim ve tekrar taradığımda 5 virüs daha tespit etti.
Ayrıca bu 5 virüsü durmadan tespit edip duruyor, 5-6 defa taradım ve her karantinaya atıp, temizleyip, tekrar taradığımda aynı sonucu alıyorum.

Sakıncalı olduğunu düşündüğüm bir programı daha sildim ancak tekrar buluyor. Virüs kendini yeniliyor mu yoksa direkt olarak silinmiyor mu anlamadım.
Yardımcı olabilecek varsa çok sevinirim.

İyi sosyaller.

"Object type" olarak, 3 dosya için "registry key", 2 dosya için ise "file" diyor.
"File" olanları C diskinde bulmuş ve diğer üçünü ise HKLM/SOFTWARE başlıklı bir yerde.

Bu arada ek olarak, virüs bulaştıktan sonra GitHub'a girememeye başladım.

"

Bu siteye ulaşılamıyor​

github.com bağlanmayı reddetti.
"

Uyarısını alıyorum.

Hocalarım merhaba.

Bilgisayarıma bugün virüs bulaştırdım ve Malwarebytes ile taradığımda 9 virüs testip etti, hepsini karantinaya atıp sildim ve tekrar taradığımda 5 virüs daha tespit etti.
Ayrıca bu 5 virüsü durmadan tespit edip duruyor, 5-6 defa taradım ve her karantinaya atıp, temizleyip, tekrar taradığımda aynı sonucu alıyorum.

Sakıncalı olduğunu düşündüğüm bir programı daha sildim ancak tekrar buluyor. Virüs kendini yeniliyor mu yoksa direkt olarak silinmiyor mu anlamadım.

İyi sosyaller.

"Object type" olarak, 3 dosya için "registry key", 2 dosya için ise "file" diyor.
"File" olanları C diskinde bulmuş ve diğer üçünü ise HKLM/SOFTWARE başlıklı bir yerde.

"

Bu siteye ulaşılamıyor​

"

Uyarısını alıyorum.
avira,avast ,malwarebytes daha da şüpheleniyorsan temiz bir kurulum(format)

Hocalarım merhaba.

İyi sosyaller.

"

bu siteye ulaşılamıyor​

"

Uyarısını alıyorum.

Hayırlı akşamlar, diğer arkadaşlarının dediği gibi diğer antivirüs programlarını deneyin onlarda olmazsa temiz bir format.

Sırasıyla BitDefender, Kaspersky, Avast ve Avira ile deneyeceğim, sonucu buraya yazacağım. Zaman ayırdığınız için teşekkür ederim.

Format hem iyi hem kötü olur..

İyi olacağı kısım: hem şu virüsleri temizlemiş olurum, hem de cihazın birkaç ihtiyacını daha gidermiş olur bilgisayarcı.

Kötü kısmı ise: Bu süre içinde beklemek ve kurulumu/düzeni vb. tekrar yapmanın yoracağı gerçeği.

Sonucu yazacağım, tekrar teşekkür ederim.

Bilgisayarcıdan RAM falan alırsanız size muhtemelen oradan pahalıya patlar :D 2.sebebi bilemiyorum.
Not aldığım birkaç şey vardı..

Disklerin bana yetersiz gelmesi, İşlemci yenilemek, Ekstra RAM, Jak girişinin temassızlık yapması ve onarılması gerektiği sebepleri vardı, hatırlayamadığım 2 sebep daha var ama formatın da bunlara dahil olmasını istemiyorum açıkcası ^^ Yine de format gerekirse, bu saydığım sebepler açısından iyi olurdu diye düşündüm.

Geri
Yukarı