Manevi tazminat davası için avukata ihtiyacım var

Orhan.01

Kilopat
Merhaba, geçen yıl yaptığım bir eleştiri tweeti sebebiyle bir kurum bana manevi zarar gördüğünü iddia ederek tazminat davası açmış, detayına çok fazla girmeyeceğim ancak davayı kazanma şansları neredeyse yok gibi fakat durduk yere benim şu anda avukat vekalet falan derken borca girmeme sebep olacaklar, işin daha da kötü yanı şu ki davayı kazanacağım ama yine de onların istediği olmuş olacak, ben maddi olarak bu süreçte zarara uğrayıp tasarrufumu harcayacağım, en basitinden 1 aylık maaşımı şimdiden avukata vermiş olacağım, süreç devam ederken ortaya çıkacak yeni masraflardan bahsetmiyorum bile, bu durumda ben davayı kazansam bile maddi zarara uğrayacağım için aslında tam olarak kazanmışta sayamayacağım, çünkü zaten dava açmalarının amacı beni maddi zarara uğratmak ve süreçlerle uğraştırmak, bunun için nasıl bir yol izleyebilirim, ben bu davayı kazanırsam karşı taraftan bu kaybımı tazmin etmek istiyorum, bunun bir yolu olmalı diye düşünüyorum, kime sorsam hocam avukata verdiğiniz para gider onu alamazsınız diyor, iyi güzelde benim mağduriyetim ne olacak? Durduk yere anayasadan bir haber olan insanlar yüzünden binlerce lira masraf edeceğim, o para boşa mı gidecek, kazansam masrafım olacak, kaybetsem masrafım olacak, bu şekilde olduktan sonra davayı kazanmanın ne anlamı kalıyor ki en başta istedikleri tutarı versem kapanıyor dosya zaten, görüşlerinize ihtiyacım var bu konuda.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı