Manga okumak için site kurma önerisi

E-Ticaret sitesi ile burada yapılan aynı şeyler değil. Anime ve manga Türk,ye, Dünya üzerinde popüler olan bir şey. Anime ve mangalarla ilgili binlerce web sitesi bulunuyor. Bu arkadaşın onlar arasından sıyrılıp bir yere gelebilmesi için WordPress'in standart halinden çok daha fazlasına ihtiyacı var. Bir kere çoklu dil desteği, her ülke için ayrı SEO... Ayrıca bunun tasarım kısmı da var. Dandik bir WordPress temasıyla böyle bir konuyu içeren site açılmaz. Açılsa da tutmaz. Arkadaşın hayalleri büyük.
Benim yapacağım türden bir manga yeri yok yani bu projeden yok türklerin kendi yazdığı mangalarin paylaşıldığı bir site yok sadece anime izleme ve japonlarin yaptığı manga okuma yerleri var
Hocam bir site yapacaksanız sizin farkınız ne farkınız olması lazım ona göre sizi okumamız lazım, yoksa sizde de manga okuyorum burada da.
Hocam google de vs araştırdım Türkiye de yaptığım projeyi yapana rastlamadım ya anime izlemek için site yapıyorlar ya da japonların mangasını okumaları için site yapıyorlar farkım zaten ilk olmam

Benim yapacağım türden bir manga yeri yok yani bu projeden yok türklerin kendi yazdığı mangalarin paylaşıldığı bir site yok sadece anime izleme ve japonlarin yaptığı manga okuma yerleri var

Hocam google de vs araştırdım Türkiye de yaptığım projeyi yapana rastlamadım ya anime izlemek için site yapıyorlar ya da japonların mangasını okumaları için site yapıyorlar farkım zaten ilk olmam
Valla hocam yaparsanız Türkiye`den böyle bir şey çıkacak dünyaya açılacak vs.

İlk olmanız asla tek olduğunuz anlamına gelmiyor. Birisi sizden sonra başlayıp sizden daha iyi yerlere gelebilir. Bunun olmaması için web sitenizin kaliteli olması gerekiyor. WordPress'e tema atıp insanların karşısına çıkmamalısınız. İleride rakiplerinizle yarışırken WordPress size sorun çıkartacaktır.

İlk olmanız asla tek olduğunuz anlamına gelmiyor. Birisi sizden sonra başlayıp sizden daha iyi yerlere gelebilir. Bunun olmaması için web sitenizin kaliteli olması gerekiyor. WordPress'e tema atıp insanların karşısına çıkmamalısınız. İleride rakiplerinizle yarışırken WordPress size sorun çıkartacaktır.
Yazılımı nasıl iyi öğrenebilirim
Valla hocam yaparsanız Türkiye`den böyle bir şey çıkacak dünyaya açılacak vs.
Diğer ülkeler de vardır diye tahmin ediyorum olmayanlar da vardır tabi

E-ticaret sitesi ile burada yapılan aynı şeyler değil. Anime ve manga Türk, ye, dünya üzerinde popüler olan bir şey. Anime ve mangalarla ilgili binlerce web sitesi bulunuyor. Bu arkadaşın onlar arasından sıyrılıp bir yere gelebilmesi için WordPress'in standart halinden çok daha fazlasına ihtiyacı var. Bir kere çoklu dil desteği, her ülke için ayrı SEO... Ayrıca bunun tasarım kısmı da var. Dandik bir WordPress temasıyla böyle bir konuyu içeren site açılmaz. Açılsa da tutmaz. Arkadaşın hayalleri büyük.

WordPress için de tabii ki para harcaması gerekecek. Yoast SEO eklentisi ücretsiz olarak SEO için yetebilir kendisine. Dil olayını da wpml eklentisiyle yapabilir. Yani WordPress gerekli eklentileri bildikten sonra her halükarda kendisine yetecektir. Fakat biraz kurcalayıp eklentileri araştırması lazım. Ben istemem derse tabii bionluk üzerinden laravel + reactjs ile kodlatabilir :)

Ve bir sorum olacak, bu arada bu para ile yapıp oluşturacağım site örneğin bir isim sallıyorum bankai diyeyim Google'a bankai yazınca site çıkacak mı yoksa yaptığım sitenin içinde mi çıkacak sitem

SEO ve indexlenme tamamiyle sizin domaininize ve yaptığınız SEO optimizasyonuna bağlıdır. Normal şartlarda sitenizin adı çok spesifik ise yazdığınızda Google'da indexlenmişse gözükecektir.

Yaptığınız bir sitenin linki var mı göz gezdirmek istiyorum

Özelden Discord atın birkaç tane örnek atabilirim.

Ek: Bugün baktığınızda Technopat portalı için WordPress; forumu için XenForo kullanıyor. SDN de WordPress kullanıyor. cPanel de WHMCS ve WordPress kullanıyor. Hazır sistemleri küçümsememek lazım.

WordPress için de tabii ki para harcaması gerekecek. Yoast SEO eklentisi ücretsiz olarak SEO için yetebilir kendisine. Dil olayını da wpml eklentisiyle yapabilir. Yani WordPress gerekli eklentileri bildikten sonra her halükarda kendisine yetecektir. Fakat biraz kurcalayıp eklentileri araştırması lazım. Ben istemem derse tabii bionluk üzerinden laravel + reactjs ile kodlatabilir :)

SEO ve indexlenme tamamiyle sizin domaininize ve yaptığınız SEO optimizasyonuna bağlıdır. Normal şartlarda sitenizin adı çok spesifik ise yazdığınızda Google'da indexlenmişse gözükecektir.

Özelden Discord atın birkaç tane örnek atabilirim.

Ek: Bugün baktığınızda Technopat portalı için WordPress; forumu için XenForo kullanıyor. Sdn de WordPress kullanıyor. cPanel de whmcs ve WordPress kullanıyor. Hazır sistemleri küçümsememek lazım.

BaBaNkaİ #5491
Merhaba, bir proje var aklımda biliyorsunuz manga Japonya da çiziliyor yazılıyor. Ve Türkiye'de de anime izleyen manga okuyan bir kitle var bende buna hitaben Türkiye'de kendi mangasını yazan, çizen kişilerin mangalarını internet sitesi kurup paylaşmak istiyorum. Manga okuma siteleri var biliyorsunuzdur oradaki siteler gibi bir siteyi WordPress'ten yapabilir miyim? Ayrıca bu proje tutar mı? Ve son olarak bağış linki açsam animeciler destekler mi? ( aşağıdaki fotoğraf gibi bir görünüm elde etmek istiyorum)

Bu konu hakkında yeni bir soru açacağım ilgili olanları beklerim.

BaBaNkaİ #5491

Bu konu hakkında yeni bir soru açacağım ilgili olanları beklerim.
Merhaba,sonuç:yapmadım. Sebep:bilgisayarım bozuldu.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı