Mangaka olmak için hangi bölüm okumalı?

ktskn

Hectopat
Mangaka, Japon anime ve mangalarını çizen kişiye denir. Yani bi' nevi ressam, çizerdir. Bunun için hangi bölümü okumalı? Grafik tasarım sadece reklam, tasarım vs. işleri için diye biliyorum.

Okuduğun bölüm sana manga çizme sertifikası vermeyecek, çizer olmak için ilgin ve becerin varsa şu anda bile başlayabilirsin. Ayrıca grafik tasarıma illustrasyonlar da dahil, sadece reklam panoları ve paketleri kapsamıyor.

TR'de pek sanmıyorum böyle bir şeyi yapabileceğini. Senle alakalı değil sana bu eğitimi, belgeyi verebileceklerini sanmıyorum.

TR'de pek sanmıyorum böyle bir şeyi yapabileceğini. Senle alakalı değil sana bu eğitimi, belgeyi verebileceklerini sanmıyorum.
Manga çizmeye özel bir eğitim yok ki zaten, aynı şekilde herhangi bir belge de. Türkiye'de yapılabilir ama üniversite sayesinde değil.

Manga çizmeye özel bir eğitim yok ki zaten, aynı şekilde herhangi bir belge de. Türkiye'de yapılabilir ama üniversite sayesinde değil.
Arkadaş bölümü sordu bende bu belgeyi, eğitimi veremezler sana dedim.

Japonya'da olsa anime ile alakalı birçok eğitim veren yer var belki bunuda bir yerde yada kişiden öğrenebilirdi.

Yeni konular

Geri
Yukarı