Manisa nasıl bir yer?

Manisa'da aktivite mutlaka bulursun VAL'i meydanı var caddeleri dükkan dolu AVM küçük olsa da hoşuma gidiyor. Vakit geçirebileceğin alan o kadar da az değil ama yazdıklarımın sonuna kadar arkasındayım. İzmir'e ulaşımı kolay bu arada ben dayımlarla denize bile gidiyordum 30 dk sürmüyordu eskiden hatırlıyorum.

1,5 milyona yakın nüfusu var bence küçük değil. Ama siz en büyük şehirlerde yaşamışsınız normal.
Ben Akhisar doğumluyum ama il merkezi konusunda pek bilgim yok.
Gelişmiş şehirler sıralamasında Türkiye'de 23. şehir.
İzmir'e çok yakın oldugu için çok sorun çekmezsiniz zannediyorum.

Son düzenleme:

Yukarıda birkaç kere daha sordum ama arkadaşlar görmediği için tekrar sormak zorundayım. İzmir'e ulaşım özel araç haricinde nasıl sağlanıyor bu kadar yakın bir yer arabası olamayan için sürekli otagara gidip gelmek zorunda bırakmaz umarım.

Aslında bekletim büyüktü biraz sanırım hayal kırıklığına uğratan o gelince daha detaylı göreceğim tabii.

Sorunda orada İzmir'in dibinde olmasına rağmen İzmir'e göre çok farkı var biz de İzmir'e göre karşılaştırmak zorunda kalıyoruz maalesef yoksa başka şehirlere bakarsan ve niceliklere bakarsak berbat olmadığını görürüz.

Üniversite için soruyorsanız Celal Bayar üniversitesinin kampüsü merkezde, fakülteler de orada iç içe. Biri hariç Eğitim fakültesi... Eğer öğretmenlik için Celal Bayar'ı yazacaksanız Manisa'nın Demirci ilçesini bir araştırın. Ben Demirci'de okuyorum mesela. Zaten küçük, kasaba gibi bir yer istiyordum, Demirci tam da öyle bir yer. 400TL kirası olan ev bulabiliyorsunuz mesela, her ne kadar büyük şehirden gelen birisi için ev gibi görünmese de... Demirci'nin İzmir'e mesafesi ise yaklaşık 5 saat...

Maalesef iş için geleceğim.

Güzel bir yer değil fakat dolmuşla İzmir'e kolaylıkla gidebilirsin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…