Manisa nasıl bir yer?

Muhtemelen merkez veya sanayi bölgesi civarına geleceğim ben de açıkçası anlattıklarınız bir tık korkuttu muhtemelen arkadaş çevrem olursa sadece İzmir'de geçecek gibi tüm aktivitelerim umarım İzmir'e ulaşım konusunda sıkıntı yaşamam. İşin kötüsü bilgisayarımı da en başında yanımda götüremeyeceğim bu da canımı sıktı biraz yani yapabilecek hiçbir şeyim kalmamış gibi hissettim daha gitmeden.

Manisa'da aktivite mutlaka bulursun VAL'i meydanı var caddeleri dükkan dolu AVM küçük olsa da hoşuma gidiyor. Vakit geçirebileceğin alan o kadar da az değil ama yazdıklarımın sonuna kadar arkasındayım. İzmir'e ulaşımı kolay bu arada ben dayımlarla denize bile gidiyordum 30 dk sürmüyordu eskiden hatırlıyorum.

Adana hariç diğer büyük şehirlerde yaşadım ve açıkçası Manisa'yı bu kadar küçük beklemiyordum coğrafyam kötü olsa da en azından 2 gün öncesine kadar deniz vardır en azından diye düşünüyordum neden bilmiyorum ama İzmir'le Balıkesir'in arasına sıkışınca aklıma öyle kazınmış detaylıca bakınca deniz bile olmadığını gördüm.
1,5 milyona yakın nüfusu var bence küçük değil. Ama siz en büyük şehirlerde yaşamışsınız normal.
Ben Akhisar doğumluyum ama il merkezi konusunda pek bilgim yok.
Gelişmiş şehirler sıralamasında Türkiye'de 23. şehir.
İzmir'e çok yakın oldugu için çok sorun çekmezsiniz zannediyorum.

Son düzenleme:
Manisa'da aktivite mutlaka bulursun VAL'i meydanı var caddeleri dükkan dolu AVM küçük olsa da hoşuma gidiyor. Vakit geçirebileceğin alan o kadar da az değil ama yazdıklarımın sonuna kadar arkasındayım. İzmir'e ulaşımı kolay bu arada ben dayımlarla denize bile gidiyordum 30 dk sürmüyordu eskiden hatırlıyorum.

Yukarıda birkaç kere daha sordum ama arkadaşlar görmediği için tekrar sormak zorundayım. İzmir'e ulaşım özel araç haricinde nasıl sağlanıyor bu kadar yakın bir yer arabası olamayan için sürekli otagara gidip gelmek zorunda bırakmaz umarım.

1,5 milyona yakın nüfusu var bence küçük değil. Ama siz en büyük şehirlerde yaşamışsınız normal.
Ben akhisar doğumluyum ama il merkezi konusunda pek bilgim yok.
İzmir'e çok yakın oldugu için çok sorun çekmesiniz zannediyorum.

Aslında bekletim büyüktü biraz sanırım hayal kırıklığına uğratan o gelince daha detaylı göreceğim tabii.

Ben Akhisar doğumluyum ama il merkezi konusunda pek bilgim yok.
İzmir'e çok yakın oldugu için çok sorun çekmesiniz zannediyorum.
Sorunda orada İzmir'in dibinde olmasına rağmen İzmir'e göre çok farkı var biz de İzmir'e göre karşılaştırmak zorunda kalıyoruz maalesef yoksa başka şehirlere bakarsan ve niceliklere bakarsak berbat olmadığını görürüz.

Üniversite için soruyorsanız Celal Bayar üniversitesinin kampüsü merkezde, fakülteler de orada iç içe. Biri hariç :) Eğitim fakültesi... Eğer öğretmenlik için Celal Bayar'ı yazacaksanız Manisa'nın Demirci ilçesini bir araştırın. Ben Demirci'de okuyorum mesela. Zaten küçük, kasaba gibi bir yer istiyordum, Demirci tam da öyle bir yer. 400TL kirası olan ev bulabiliyorsunuz mesela, her ne kadar büyük şehirden gelen birisi için ev gibi görünmese de... Demirci'nin İzmir'e mesafesi ise yaklaşık 5 saat...

Üniversite için soruyorsanız celal bayar üniversitesinin kampüsü merkezde, fakülteler de orada iç içe. Biri hariç :) eğitim fakültesi... Eğer öğretmenlik için celal Bayar'ı yazacaksanız Manisa'nın demirci ilçesini bir araştırın. Ben Demirci'de okuyorum mesela. Zaten küçük, kasaba gibi bir yer istiyordum, demirci tam da öyle bir yer. 400TL kirası olan ev bulabiliyorsunuz mesela, her ne kadar büyük şehirden gelen birisi için ev gibi görünmese de... Demirci'nin İzmir'e mesafesi ise yaklaşık 5 saat...

Maalesef iş için geleceğim.

Geri
Yukarı