Manisa nasıl bir yer?

Ne kadar ekmek o kadar köfte yani çok ucuz olacağını sanmam özellikle 1+1 dairelerinin fiyatlarını hiç bilmiyorum. Evin durumuna ve sahibine göre bayağı değişir.

İnternetten biraz baktım gelince daha detaylı bakmayı düşünüyorum.

Yok kısa zamanda bir kalkiyor fiyatı da uygun dolmuşa binerseniz Bornova'ya gelirsiniz oradan da isterseniz metroyla konağa isterseniz de otobüsle karşıyakaya gidebilirsiniz.

Saat sınırlaması var mı peki ulaşım için.

Saat sınırlaması var mı peki ulaşım için.
Şehir içi otobüsleri için gece 9 veya 10'a kadar diye biliyorum.İzmir Manisa arasında saat sınırlamasını bilmiyorum ama otobüse bindiğinizde sorarsanız söylerler.

Bu arada otobüslere göre çok daha uygun fiyatlı 35 TL olması lazım.
Manisa belediyesi ve uygun fiyat sanmıyorum.Şehir içi otobüs ücreti peşin 10 TL kart ile 9.75 bazıları ise kart ile 11 TL alıyor peşin her türü daha fazla veriyorsun, ilçeler arası ise çok daha fazla.Mazot bir kere ucuz değil zaten hani otobüslerde şöyle ucuzluk olabilir öğrenci olarak basarsan ucuza geliyor ama İzmir Manisa otobüsü harici fiyatlarına daha ucuz diyenini yaşayan biri olarak duymamıştım.Ya Manisa'nın ben genel olarak çok ucuz olduğunu düşünmüyorum statüsüne göre fiyatı işte Türkiye'de çoğu yer böyle dengede.Her şehrin fiyatları tutmuyor elbette İzmir gibi bir şehirden uygun olacaktır ama öyle ucuzluk algısını yanlış buluyorum ben.

Son düzenleme:
Şehir içi otobüsleri için gece 9 veya 10'a kadar diye biliyorumizmir Manisa arasında saat sınırlamasını bilmiyorum ama otobüse bindiğinizde sorarsanız söylerler.

Manisa Belediyesi ve uygun fiyat sanmıyorum. Şehiriçi otobüs ücreti peşin 10 TL kart ile 9.75 bazıları ise kart ile 11 TL alıyor peşin her türü daha fazla veriyorsun. İlçeler arası ise çok daha fazla. Mazot bir kere ucuz değil zaten hani otobüslerde şöyle ucuzluk olabilir öğrenci olarak basarsan ucuza geliyor ama İzmir Manisa otobüsü harici fiyatlarına daha ucuz diyenini yaşayan biri olarak duymamıştım.

Öğrenci basarak İzmir'den gidiyorduk zaten otobüsler 60 TL normal yani İzmir'de 10 km yolu 10 TL'ye götürüyorlar su an Max 45 TL olmuştur zaten 3 aydır 1 kere dolmuş fiyatlarına zam geldi.

Öğrenci basarak İzmir'den gidiyorduk zaten otobüsler 60 TL normal yani İzmir'de 10 km yolu 10 TL'ye götürüyorlar su an Max 45 TL olmuştur zaten 3 aydır 1 kere dolmuş fiyatlarına zam geldi.

Konu sahibi sanırım öğrenci basmayacak ayrıca Manisa'da eğer sanayi gibi bir yerde çalışacaksa sürekli şehir içini kullanacak ve şehir içi bence uygun fiyatlı değil olması gereken seviyesinde. Kimse kimseye durduk yere iyilik yapmaz dediğim gibi İzmir Manisa otobüsü pek kullanmadım ama öğrenci değilsen 60 TL veriyorsun diye biliyorum. Ben anormal demedim zaten ama ucuzda değil diyorum.

Konu sahibi sanırım öğrenci basmayacak ayrıca Manisa'da eğer sanayi gibi bir yerde çalışacaksa sürekli şehir içini kullanacak ve şehir içi bence uygun fiyatlı değil olması gereken seviyesinde. Kimse kimseye durduk yere iyilik yapmaz dediğim gibi İzmir Manisa otobüsü pek kullanmadım ama öğrenci değilsen 60 TL veriyorsun diye biliyorum. Ben anormal demedim zaten ama ucuzda değil diyorum.

Öğrenci değilse 35 TL olması imkansız zaten arkadaş YKS zamanı yazdığı için aklım oraya gitti ama yine de içinde bulunduğumuz durumda pahalı değil gibi.

Öğrenci değilse 35 TL olması imkansız zaten arkadaş YKS zamanı yazdığı için aklım oraya gitti ama yine de içinde bulunduğumuz durumda pahalı değil gibi.

Üstüne alınma ama zaten bende pahalı demiyorum. Ben manisalı olarak moderatör beyin dediğine pek katılmıyorum. İstanbul'a göre ucuzluk karşılaştırması yapmak Manisa için saçmalık bence. Ben Manisa'nın garajında 5 TL olan simidi az 8 10 TL paraya almadım öğrenciyken yani az kazıklanmadık. Bir WC var eyvallah temizleniyor falan ama 5 TL giriş ücreti vardı en son. Kahvesinde tost yerdim kantinde 15 TL ile yediğim tostun aynısını bana 40 TL paraya verirlerdi az kazıklanmadım yani Allah o garaja kimseyi muhtaç etmesin.Su normalde marketlerde 1.5 TL olduğu zamanlarda onlar 5TL paraya satıyorlardı yani garajı resmen Türkiye fiyatlarına endeksli.Öyle Manisa çok uygun İstanbul çok pahalı algısı bence ülkenin genel sorunu.Kimse kimseye artık bedavadan iyilik yapmıyor.Kral bir adama veya esnafa denk gelirseniz bakkallar da falan belki ucuza kapabilirsiniz ama sanmıyorum.

Garajı zaten küçük bu arada hani rahat falan ama uçak yok bir şey yok ona rağmen İstanbul hava limanında su alır gibi para veriyordum.Hayır hani bir çaya 10 TL verdiğimi hatırlıyorum onu da geçtim garajda 3 adet restorant var onlara korkuma yıllardır gitmeme rağmen bir kere oturmadım.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı