Manisa nasıl bir yer?

mena1235

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba. Yakın bir zamanda Manisa'ya gitme durumum var. Sorum orada yaşayan insanlara. Manisa nasıl bir yerdir? Yaşam bakımından, aktivite bakımından. Başka şehirlere ulaşım bakımından öğrendiğim kadarıyla İzmir'e yakınmış. Mesela İzmir'le ulaşım nasıl oluyor? Kolay mı vs bu tarz bilgi verebilecek arkadaşlar varsa teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Manisa güzel bir şehir. Uygun fiyatlı bir şehir. Yani İstanbul'da aldığınız bir ürünün yarı fiyatına, hatta bazen daha düşük fiyata bile alabiliyorsunuz.

Şehir olarak o kadar büyük sayılmaz. Ancak yaşam kalitesli ve ucuzluk olarak oldukça uygun.

İzmir ile arası şöyle, Sabuncubeli Tüneli var burada. Yaklaşık 30 dakika içinde İzmir'e ulaşabilirsiniz.

Öncelikle merhaba, Manisa'da yaşayan bir birey olarak İzmir'e git gel hiç zor değil. Ve evet gitmek çok basit. Aktivite açısından bir yerden sonra sıksada yeni gelenler açısından Kent Park'ı önerebilirim. Farklı ve değişik yerler var ama yine de Manisa bana göre hala küçücük :D

Manisa güzel bir şehir. Uygun fiyatlı bir şehir. Yani İstanbul'da aldığınız bir ürünün yarı fiyatına, hatta bazen daha düşük fiyata bile alabiliyorsunuz.

Şehir olarak o kadar büyük sayılmaz. Ancak yaşam kalitesli ve ucuzluk olarak oldukça uygun.

İzmir ile arası şöyle, sabuncubeli Tune'li var burada. Yaklaşık 30 dakika içinde İzmir'e ulaşabilirsiniz.

Fiyat bakımından rahatlattı biraz aslında teşekkürler ev kiraları da uygın mudur acaba bu konuda bir bilginiz var mı malum şu sıralar kiralar uçmuş durumda.

Öncelikle merhaba, Manisa'da yaşayan bir birey olarak İzmir'e git gel hiç zor değil. Ve evet gitmek çok basit. Aktivite açısından bir yerden sonra sıksada yeni gelenler açısından kent Park'ı önerebilirim. Farklı ve değişik yerler var ama yine de Manisa bana göre hala küçücük :D

İlk geldiğimde muhtemelen bir süre tek başıma takılacağım o zaman bir hayli sıkılacak canım peki İzmir'e özel araç hariç herhangi bir tren, tramvay, şehir içi otobüsle mi ulaşıyoruz yoksa şehirler arası otobüsle mi?

Bu kadar eleştirilen bir yer nasıl Büyükşehir Belediyesi oldu diye bir düşündürdü.

Manisa'nın gelişmiş yerleri bana az gibi geliyor. Ben de Manisa'da yaşıyorum ama güzelyurt ya da uncubozköy veya akhisar harici bir yere gidecekseniz genelde lağım kokusu ve çarpık kentleşme ile karşılaşacaksınız. Yani bölgesine göre aşırı fark ediyor zaten Manisa'yı büyükşehir yapan şey bence sanayisidir, kendisi ile alakası yok, mesela yeşil otobüsleri var içinde klima yok. Ulaşımı berbat, trafik iş çıkış saatleri kilit özellikle istasyonda ve yıllardır aynı. Sürekli Manisa'nın merkezine işim düşüyor ancak zordan gidiyorum genelde arabayı tercih ederim dediğim gibi şehir içi ulaşımı zor bir şehir gerçekten.

Son düzenleme:
Bu kadar eleştirilen bir yer nasıl Büyükşehir Belediyesi oldu diye bir düşündürdü.

Ha bir de AVM aşırı küçük muhtemelen yakında tekrar gideceğim ama 1 tanecik AVM var Manisa'da ve oda küçük ve Manisa Prime gibi bir şey yaptılar yanına daha kullanmadım o kadar sen düşün. Manisa'nın bildiğim kadarıyla en büyük ilçesi Akhisar ve Akhisar'ın merkeze oldukça uzak kaldığını bildiğimden sadece merkeze göre yorum yaptım ilçelerin çoğu zaten gelişmemiştir muhtemelen. İnsanlarına hiç değinmedim çünkü ben genelde dışarıda arkadaş çevresi edinmeye çalışan biri değilim ama Manisa'da en azından bir yerde yemek yiyeceksen esnafını ben sevmiyorum gireceğin ve yemek yiyeceğin bir mekanın önce en yeni Google yorumlarına bak öyle gir. Manisa'nın en lüx yaşayan kesimi bence tarlası ve bağ bahçesi olan kesim yani çok bir şey beklememek gerekiyor.Mesela Ulupark güzel bir yer ama oraya bana yabancı biri gelip Manisa'nın merkezine yakın abi nerelerini gezebilirim dediğin de ben sadece küçücük bir AVM var orasını tavsiye ederim ve Spil dağı var diyorum başka da bir şey söyleyemiyorum.😅

Son düzenleme:
Manisa'nın gelişmiş yerleri bana az gibi geliyor. Ben de Manisa'da yaşıyorum ama güzelyurt ya da uncubozköy veya akhisar harici bir yere gidecekseniz genelde lağım kokusu ve çarpık kentleşme ile karşılaşacaksınız. Yani bölgesine göre aşırı fark ediyor zaten Manisa'yı büyükşehir yapan şey bence sanayisidir, kendisi ile alakası yok, mesela yeşil otobüsleri var içinde klima yok. Ulaşımı berbat, trafik iş çıkış saatleri kilit özellikle istasyonda ve yıllardır aynı. Sürekli Manisa'nın merkezine işim düşüyor ancak zordan gidiyorum genelde arabayı tercih ederim dediğim gibi şehir içi ulaşımı zor bir şehir gerçekten.

Ha bir de AVM aşırı küçük muhtemelen yakında tekrar gideceğim ama 1 tanecik AVM var Manisa'da ve oda küçük ve Manisa Prime gibi bir şey yaptılar yanına daha kullanmadım o kadar sen düşün. Manisa'nın bildiğim kadarıyla en büyük ilçesi akhisar ve Akhisar'ın merkeze oldukça uzak kaldığını bildiğimden sadece merkeze göre yorum yaptım ilçelerin çoğu zaten gelişmemiştir muhtemelen. İnsanlarına hiç değinmedim çünkü ben genelde dışarıda arkadaş çevresi edinmeye çalışan biri değilim ama Manisa'da en azından bir yerde yemek yiyeceksen esnafını ben sevmiyorum gireceğin ve yemek yiyeceğin bir mekanın önce en yeni Google yorumlarına bak öyle gir. Manisa'nın en lüx yaşayan kesimi bence tarlası ve bağ bahçesi olan kesim yani çok bir şey beklememek gerekiyor. Mesela ulupark güzel bir yer ama oraya bana yabancı biri gelip Manisa'nın merkezine yakın abi nerelerini gezebilirim dediğin de ben sadece küçücük bir AVM var orasını tavsiye ederim ve spil dağı var diyorum başka da bir şey söyleyemiyorum.😅

Muhtemelen merkez veya sanayi bölgesi civarına geleceğim ben de açıkçası anlattıklarınız bir tık korkuttu muhtemelen arkadaş çevrem olursa sadece İzmir'de geçecek gibi tüm aktivitelerim umarım İzmir'e ulaşım konusunda sıkıntı yaşamam. İşin kötüsü bilgisayarımı da en başında yanımda götüremeyeceğim bu da canımı sıktı biraz yani yapabilecek hiçbir şeyim kalmamış gibi hissettim daha gitmeden.

Türkiye'de İstanbul, İzmir, Adana, Antalya, Ankara sehirleri modern sadece. Onlar olmasa koyden farki yok ulkenin.

Adana hariç diğer büyük şehirlerde yaşadım ve açıkçası Manisa'yı bu kadar küçük beklemiyordum coğrafyam kötü olsa da en azından 2 gün öncesine kadar deniz vardır en azından diye düşünüyordum neden bilmiyorum ama İzmir'le Balıkesir'in arasına sıkışınca aklıma öyle kazınmış detaylıca bakınca deniz bile olmadığını gördüm.

Yeni konular

Geri
Yukarı