Manjaro Açılışta Root Hesabı Kilitlendi

Yer
Würzburg, Deutschland
Daha fazla  
3 gündür bu saçma hatayı alıyorum. Enter'a basınca direkt geçebiliyorum ama ben basmadığım sürece bu durumda kalıyor. Forumlarda benzer sorunlara çözüm olarak verilen bütün komutları denedim ama nafile.

IMG_20210415_161858.jpg

Direk kopyala-yapıştır yapsana? Forumda code tag'ı var ne güzel. Niye bizi uğraştırıyorsun ss ile falan?

Kod:
sudo blkid
Çıktısı ve fdisk -l çıktısını alabilir miyiz?

Direk kopyala-yapıştır yapsana? Forumda code tag'ı var ne güzel. Niye bizi uğraştırıyorsun ss ile falan?

Kod:
sudo blkid
Çıktısı ve fdisk -l çıktısını alabilir miyiz?

Şarjı bittiği içib blkid i geç gönderebildim.

Son düzenleme:
Sistemi init=/bin/bash değişkeni ile açın ve fsck -y / komutu ile dosya sistemini onarmayı deneyin.

Ayrıca root hesabı kilitlendiği için hata almıyorsun, kullandığın dağıtımda root hesabı zaten kilitli geliyordur. sudo passwd root komutuyla bir parola belirleyip, root hesabı etkinleştirilebilir, kilitlemek isteyen isteyen sudo passwd -l root komutunu kullanabilir.

Sistemi init=/bin/bash değişkeni ile açın ve fsck -y / komutu ile dosya sistemini onarmayı deneyin.

Ayrıca root hesabı kilitlendiği için hata almıyorsun, kullandığın dağıtımda root hesabı zaten kilitli geliyordur. sudo passwd root komutuyla bir parola belirleyip, root hesabı etkinleştirilebilir, kilitlemek isteyen isteyen sudo passwd -l root komutunu kullanabilir.
Maalesef yine dosya sistemi erişimi hatası verdi, init=/bin/bash ile başlatmama rağmen.

Yeni konular

Geri
Yukarı