Manjaro kullanımı

Teker teker silmeniz gerekiyor sanırım, başka yol varsa da ben bilmiyorum. Bu itch uygulaması nereden yükleniyor. Aurdan yükleniyormuş, gördüm.

Merhaba. Neyi kaldırıp neyi kaldırmayacağınızı sudo pacman -Rh komutu ile görebilirsiniz.

Komutları öğrenmek için sadece komutu girip --help/-h yazmanız yeterli. Çıktı size nasıl kullanılacağını gösteriyor.

Örneğin sudo pacman -Sh yazarsanız da, yükleme seçeneklerini görebilirsiniz. Kaldırma seçenekleri için yardıma bakın, orada arta kalan dosyaları silme komutu da olacaktır.

AUR eklentisi için pacaur paketini öneririm. pacaur ve pacman aynı komutlarla çalışıyor. Örneğin pacaur -S programadi yazarsanız programı önce yerel depoda, sonra AUR içinde arar.

Bu arada minimal kurulumda gelen fazlalıklar genellikle GNOME3 paket eklentileri, ben çık denedim fakat sağlıklı olmuyor. İnce ayarlar üzerinden eklentileri kapatarak RAM kullanımını azaltabilirsiniz.

Başka sorunuz olursa etiketleyebilirsiniz.

Ekran Görüntüsü - 2020-03-08 13-03-12.png

Böyle bir hatayla karşılaşıyorum normal mi?
Başka sorunuz olursa etiketleyebilirsiniz.
Nasıl etiketliyecem?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı