Manjaro Linux panel ve terminal özelleştirme

LEJY0N

Hectopat
Evet. 2 günlük uğraşmam sonucu Arch Linux'u kuramadım. Bende dedim bari Manjaro kullanalım. Arch'tan vazgeçmeyelim :)
Manjaro Xfce kurdum. Performans olarak çok beğendim. E şimdi sıra geldi özelleştirmeye :D
Tema, ikon vs. önceden özelleştirmiştim. Biliyorum nasıl olduğunu fakat panele ve terminale hiç dokunmadım. Böyle baştan aşağıya özelleştirmek istiyorum manjaromu:D
Panel ve terminali nasıl özelleştirebilirim?Bu konuya baktım fakat elle tutulur bir şey yok. Kendi masaüstü görünümlerinizi varsa eğer eklerseniz çok sevinirim.
Öneriye açığım. Tema ve ikon içinde öneride bulunabilirsiniz.
Teşekkür ederim şimdiden.
@46imt hocam buradaki panel çok hoşuma gitti. Nasıl yapılacagını vs. anlatırsanız sevinirim :)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Senin istediğin gibi olmasa da nasıl özelleştirebileceğin hakkında ayrıntılı şekilde gösteriyor hocam.

Ekran görüntüsü_2021-02-07_12-38-50.png

Ekran görüntüsü_2021-01-1fdg3_15-25-10.png

@LEJY0N ilk önce Aur deposunu etkinleştirir sonra arama kısmına dockbarx ve Xfce dockbarx eklentisini yaz ve indir.
Sonra panel ayarlarını aç öğeleri ekleyip kaldırdımız yerden dockbarx veya dockx diye bir eklenti olacak onu ekleyin eğer ortaya almak istersen iki tane ayraç al şeffak yap sonra whiskers menü ile saat falan bildirim yerinin kenarına koy ortasında dockbarx eklentisini koy bitti ayrı olarak whiskers menüyü aç dockx ayarları diye bir uygulama var onu aç kendine göre ayarları yap.

Son düzenleme:
Terminal için konuşacağım ben. Xfce4-termianl veya Terminator kullanabilirsiniz. İkisinde de grafiksel arayüz ile özelleştime yapılabiliyor. Config dosyalarına yabancı değilim diyorsanız Kitty veya Alacritty de kullanabilirsiniz. Onun haricinde terminalde yapılabilecek sheller var. Fish shellini incelemenizi öneririm.

Yeni konular

Geri
Yukarı