Çözüm Manjaro Linux, Ubisoft Connect bağlantı sorunu

Bu konu bir çözümü açıklamaktadır. Herhangi bir çözüm açıklanmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Nevertalk1

Hectopat
Makaleler
2
Çok basit bir sorun olan Ubisoft'un "Connection Lost" probleminin çözümünü olabildiğince kısa şekilde aktarmak istiyorum.

Potansiyel olarak iki sorun var, biri bağlantı olduğunun doğrulanmaması ki genellikle herkesin önüne çözüm olarak bu çıkıyor ve bende olduğu gibi çoğu kişide sorunun çözülmeyeceğini düşünüyorum. Bu sorunun çözümü şu komutu terminalden vermeniz.

echo net.ipv4.tcp_mtu_probing=1 | sudo tee /etc/sysctl.d/custom-mtu-probing.conf
Yeniden başlatıp tekrar deneyin. Çözülmediyse dosyayı silerek yeniden başlatıp diğer çözümü deneyebilirsiniz.
sudo rm /etc/sysctl.d/custom-mtu-probing.conf

Eğer sorun bundan kaynaklı değilse yani bu yöntem ile çözülmediyse benim sorunumu çözen yöntemi deneyin. Manjaro minimal kurulum seçeneğinde gerekli olan bu paket yok. Normalinde var mı bilmiyorum ancak minimale özgü olduğunu düşünüyorum.

lib32-gnutls paketini kurun.

Bu kadar kısa ve basit bir problem ancak bu sorunun çözümü Technopat forumunda sadece toplu paket hazırlığı/güncellemesi yaparken araya kaynamış şekilde bulunuyor. Direkt bir sorun çözmeden ziyade, hazırlık rehberi içeriğine dahil olduğu için başka bir Arch distrosu ya da Manjaro özelinde sorun çözmek için burada bulunmalı.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı