Manjaro orta tuşla gezinme

Makaleler
4
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Öncelikle merhabalar, merak ettiğim bir şey var. Dual boot kullanıyorum sistemi, Windows 10 ve Manjaro şeklinde.
Aradığım özellik ise farenin orta tuşuna basıp ardından aşağı yukarı kaydırarak sayfada gezinmek. Bunu internet üzerinde araştırdığımda "Bu Windows'a ait bir özellik, yapabilirsin ama kendin input oluşturman gerek." gibisinden yazılar okudum ve bu kadar zor olmamalı diye düşündüm.
Nasıl yapılacağına dair forumdaki tecrübeli Linux dağıtımı kullanıcılarına danışmak istedim.

Öncelikle merhabalar, merak ettiğim bir şey var. Dual boot kullanıyorum sistemi, Windows 10 ve Manjaro şeklinde.
Aradığım özellik ise farenin orta tuşuna basıp ardından aşağı yukarı kaydırarak sayfada gezinmek. Bunu internet üzerinde araştırdığımda "Bu Windows'a ait bir özellik, yapabilirsin ama kendin input oluşturman gerek." gibisinden yazılar okudum ve bu kadar zor olmamalı diye düşündüm.
Nasıl yapılacağına dair forumdaki tecrübeli Linux dağıtımı kullanıcılarına danışmak istedim.
Manjaro'yu bilmiyorum fakat Arco'da vardı sanki. Şimdi bilgisayarı açıp bir bakayım.

Direkt Linux dağıtımlarında yok o özellik ama Chrome - Mozilla tarayıcılarına eklenti şeklinde indirip kurabiliyorsun.

Autoscroll diye arat bulursun

Düzenleme : benim bu bilgiyi edinmem toplam 1.5 dakikamı aldı. Lütfen soru sormadan önce 1 dakikanızı ayırıp Google'da aratın.

Son düzenleme:
Direkt Linux dağıtımlarında yok o özellik ama Chrome - Mozilla tarayıcılarına eklenti şeklinde indirip kurabiliyorsun.

Autoscroll diye arat bulursun
Evet, eklentiyle özelliği ekleme olayını az önce keşfettim ama genel olarak özelliği eklemenin bu kadar kompleks görünmesine şaşırdım. Eminim başka bir yolu da vardır, ne kadar Chromium'da kullanmak yeterli olsa da merak ettim. @Kerem00 hocam bakabilir misiniz?

Geri
Yukarı