Manjaro OS vs Chrome OS

mertelos

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar dün Manjaro Os kurdum ama Chrome osda aklım kaldı sizce hangisi daha iyi? 6GB Ram, 1GB DDR3 ekran kartı, çift çekirdek 3GHz işlemci ve 120GB SSD.

Fedora KDE kur geç bence, ChromeOS gibi olsun dersen Fedora workstation kur.

Chrome OS tercihimdir çünkü Play Store ile yüklü geliyor. Ek olarak Linux emülatörü kurup Flatpak aracılığıyla kolayca Linux uygulamaları da kurulabiliyor.

Chrome OS tercihimdir çünkü Play Store ile yüklü geliyor. Ek olarak Linux emülatörü kurup Flatpak aracılığıyla kolayca Linux uygulamaları da kurulabiliyor.

ChromeOS Flex'te yok, onun için modlu bir ChromeOS daha kurman gerekiyor (denemedim fakat YouTube'dan gördüm. Adam bayağı Flex kuruyor sonra modlu ChromeOS'u Linux altyapısı üzerinden kurup Flex üstüne yazdırıyor.) Uğraş üstüne uğraş. Linux'ta direk waydroid kur geç rahat rahat kullan.

ChromeOS'un X86 sistemlerde çalışan sürümü Flex'de Google Play desteği yok. Uygulama edinmek için başvurabileceğin tek yol Linux alt sistemi. Linux'u alt sistem bir şekilde yarım yamalak kullanacağına direkt bir Linux dağıtımı kurması çok daha iyi olur.

Arkadaşlar dün Manjaro OS kurdum ama Chrome OS'da aklım kaldı sizce hangisi daha iyi? 6 GB RAM, 1GB DDR3 ekran kartı, çift çekirdek 3GHz işlemci ve 120GB SSD.

Manjaro her ne kadar aldıkları kararlarla ve tavırlarıyla kötü bir distro olsa da ChromeOS Flex projesine kıyasla çok daha ayakları yere basan bir proje.

Fedora KDE kur geç bence, ChromeOS gibi olsun dersen Fedora workstation kur.
Önceden zorin os yüklemiştim, sorunlar olduğu için sildim ve bunu yükledim. Bunda uğraşa uğraşa zar zor minecraft falan chrome yükledim. Mesela zorin osda wine yok onda var mı veya bundaki gibi komutla program indirebiliyor muyuz?

ChromeBook dışındaki cihazlarda ChromeOS kullanmak istiyorsanız FydeOS kullanın. ChromiumOS tabanlı Android uygulamalarını destekleyen bir Linux distrosu.

Manjaro yerine EndeavourOS, Archman gibi başka Arch tabanlı dağıtımlara da bakabilirsiniz.

Önceden Zorin OS yüklemiştim, sorunlar olduğu için sildim ve bunu yükledim. Bunda uğraşa uğraşa zar zor Minecraft falan Chrome yükledim. Mesela Zorin OS'da Wine yok onda var mı veya bundaki gibi komutla program indirebiliyor muyuz?

Manjaro Arch tabanlı bir dağıtımdır. Evet terminal aracılığı ile programları kolayca kurabilirsiniz.

Geri
Yukarı