Manjaro XFCE ve KDE Plasma'da kasıyor gibi neden?

Tam olarak ne demek istediğinizi anlayamadım, fakat Manjaro kurulumu yapmadan önce usb boot ekranında driver seçeneklerinden non-free seçmediyseniz böyle bir şey yaşıyor olabilirsiniz,

Mhwd ile ilgili bir sıkıntı çıkmış olabilir, Xubuntu ya da Kubuntu kurup bu sürümlerde sorun yaşayıp yaşamadığınıza göre bunu kontrol edebilirsiniz. Başka bir ihtimal; microcode yüklenmemiş ya da yanlış yüklenmiş olabilir.

"Kod yazarken" derken nerede kod yazıyorsunuz? IDE ya da text editor üzerinden mi? Terminal içerisinde mi?

Düzenleme: Ayrıca kurulum yapıldıktan sonra tamamen güzelce bir sistem güncelleme yaparsanız ve bilgisayarı yeniden başlatırsanız sorun çözülebilir. RAM miktarınızı ve işlemci modelinizi öğrenebilir miyim? Hangi kernel sürümündesiniz? uname -r yazarak öğrenebilirsiniz. Ben de şu an Manjaro kullanıyorum ve kernel versiyonum 5.6.16-1 MANJARO, eğer bundan daha üst ve yeni çıkan bir kernel seçtiyseniz benim kullandığım versiyona geri çekip bilgisayarı yeniden başlatmayı da deneyebilirsiniz.

Son düzenleme:
i5 5200U 2.2 GHz. | İntel HD Graphics 5500 | 4 GB RAM. | 64 Bit. | NVIDIA GT 920 m 2 GB. Şuan yapamam Windows 10 yükledim birazdan Deepin OS yükliyeceğim. Code OSS uygulamasında felan oluyor steamda aşşağa indirirken düz inmiyor biraz kasa kasa iniyor.

i5 5200U 2.2 GHz. | İntel HD Graphics 5500 | 4 GB RAM. | 64 Bit. | NVIDIA GT 920 m 2 GB. Şuan yapamam Windows 10 yükledim birazdan Deepin OS yükliyeceğim. Code OSS uygulamasında felan oluyor steamda aşşağa indirirken düz inmiyor biraz kasa kasa iniyor.
Pop!_OS Nvidia versiyonunu kurup deneyebilir misiniz? Deepin kurmanızı önermem.

Manjaro KDE Plasma yüklüyorum, deneyip geri döneceğim.
Pop! OS mu? Manjaro mu?

Manjaro KDE Plasma yüklüyorum, deneyip geri döneceğim.

Pop! OS mu? Manjaro mu?

manjaro_dual_boot_1.png
Manjaro kurulumu yaparken;
tz=Europe/Istanbul
keytable=tr
driver=non-free

şeklinde seçim yapmayı unutmayın. Özellikle non-free driver kurmanız gerekiyor bilgisayarınızın içerdiği donanımlardan ötürü. (Nvidia)

popdownload.png

Pop!_OS kurulumu yaparken indirebileceğiniz iki adet .iso dosyası var. Sağdaki seçeneğe tıklayıp (DOWNLOAD NVIDIA) indirirseniz otomatik bir şekilde bütün ekran kartı sürücü yükleme işlemleriniz halledilmiş olarak kurulacaktır. Bu Manjaro'dan daha sağlıklı bir yöntemdir ve ilk başta bunu kurmanızı tavsiye ediyorum, bilgisayarınızda bir sorun olup olmadığını anlamamız ve test edebilmemiz açısından.

Pop!_OS genellikle en kolay kurulan ve en sağlam çalışan dağıtımlardan bir tanesi benim tecrübelerime göre. Ubuntu bazlı olduğu için stabil, ve arkasındaki ekip gerçekten çok güzel çalışıyor.

Eki Görüntüle 597789
Manjaro kurulumu yaparken;
tz=Europe/Istanbul
keytable=tr
driver=non-free

şeklinde seçim yapmayı unutmayın. Özellikle non-free driver kurmanız gerekiyor bilgisayarınızın içerdiği donanımlardan ötürü. (Nvidia)

Eki Görüntüle 597790

Pop!_OS kurulumu yaparken indirebileceğiniz iki adet .iso dosyası var. Sağdaki seçeneğe tıklayıp (DOWNLOAD NVIDIA) indirirseniz otomatik bir şekilde bütün ekran kartı sürücü yükleme işlemleriniz halledilmiş olarak kurulacaktır. Bu Manjaro'dan daha sağlıklı bir yöntemdir ve ilk başta bunu kurmanızı tavsiye ediyorum, bilgisayarınızda bir sorun olup olmadığını anlamamız ve test edebilmemiz açısından.

Pop!_OS genellikle en kolay kurulan ve en sağlam çalışan dağıtımlardan bir tanesi benim tecrübelerime göre. Ubuntu bazlı olduğu için stabil, ve arkasındaki ekip gerçekten çok güzel çalışıyor.
Yani hangisini yükleyeyim?

Yeni konular

Geri
Yukarı