İnceleme MANLİ RTX 3080 LHR (TR'de ilk)

Burada çok daha detaylı bilgiler verilmiş, tekrardan teşekkürler.

3080'in düz özelliklerinden bahsetmek istemedim, daha çok vurgu yaptığım nokta bu model için nelerin olduğuydu.

Bu arada sendeki model Engineering Sample idi, bunu konuda belirtsen iyi olurdu.

Hemen düzelttim hocam teşekkürler.

Bu kartların olayı soğutma değil, power stage ve VRM açısından overbuilt olmaları.

Kartı normal bir kullanıcı alırken soğutmasına bakar, bizim gibi kullanıcılar evet çok içine girer ancak günlük kullanımda ne kadar mantıklı? Sonuçta GPU aynı ve fiyat olarak aralarında bariz uçurum var, ben ROG'dan daha kaliteli demedim. ROG'a soğutma anlamında daha yakın ve fazla para vermenin gereksiz olduğunu belirttim. Eğer O.C yapmakta kararlı birisiyse zaten yorumumu çok takmaz diye düşünüyorum, bu tarz GPU'ları alan kişiler genelde serin olsun ucuz olsun düşüncesinde.

Şöyle çöp markaları övmeyin

Çöp dediğiniz markalar, Zotac ve Galax'ta oluyor o halde. Onlar hala en iyiler listesinde eğer iyice bakarsanız. Sırf MSI ve ASUS'un marka adı var diye bu kadar gerideler, Asya pazarına bakacak olursanız aslında marka adı olan firmalardan daha iyi dönüşleri var.

inceleme için emeğine sağlık uğraşmışsın.

Teşekkürler.

Kesinlikle katılıyorum hocam herkesin bütçesi markası ün yapmış markalara yetmiyorsa alternatiflerinin olması gayet güzel bir şey.

ROG veya Suprim X Ciddi OC kaldıran kartlar
2 marka/model arasındaki fiyat farkını göz önüne aldığımızda üst seviye marka ve modellerin tabii ki farkları olması doğal. Önemli olan standart kullanıcının aldığı sonuçlardır. Üst seviye kullanmak isteyen üst seviye model alır zaten.

Hiç O.C yapmayacak ve kartı zorlamayacak biri aradaki farkı verip neden Galax, PNY, Zotac, Palit vs. gibi markalar varken Asus, EVGA ya da MSI'nın en üst seviye modelini alsın?

7.500 TL'ye ne zaman aldınız acaba?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…