Mantığını çözmenin imkansız olduğu Technopat kuralları

Makaleler
1
Yer
Gelen tepkiler üzerine cumhuriyeti
Daha fazla  
Meslek
genç yazılımcı
Arkadaşlar ben şimdi bir konuşmada site ismi versem ( korsan sitesi ) anında ban yerim iki gün, fakat sitede bakıyorum Steam kurallarını ihlal ederek kullanıcı dostu bazı politikaları suistimal edenler, telifli ürünler üzerinden gelir elde edenler kafalarına göre takılıyor. Şikayet ediyorum bir geri dönüş yok, sözde moderatör şahsiyetler ilan, konu, soruları okumak ve bizim şikayetlerimizi incelemek ile yükümlüler. Ama ne hikmetse ben bir şey yazsam iki gün ceza alıyorum ( tamam benimki de bu sitede suç sayılıyor ) bunlar organize şekilde yapımcı ve dağıtıcıyı mağdur ederek haksız kazanç sağlıyor ama ne bir ceza ne bir uyarı alıyorlar.

Şimdi soruyorum size Technopat da sadece torrent kullanmak crack oyun oynamak mı suç yoksa yapımcıyı mağdur etmek, emek hırsızlığı mı suç?
Eğer cevap sadece ilki ise tamam ben de bundan sonra biri şu oyunu nasıl alırım dediğinde, sakın gidip dünya para vererek alma ortak hesaplar var 30 kişilik onlara gir 5 liraya oynarsın diyeceğim.

Buraya kadar okuduysanız çok teşekkür ederim sizde görüşlerinizi belirtirseniz çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Moderatörler sizin ilan ve şikayetlerinizi okumak zorunda değil. Bunun için bize ulaşın kısmı var oraya yazmalısınız. Oraya da moderatörler bakmıyor, yönetim kontrol ediyor.

Bir de benim anlayamadığım bir mevzu var. Niye bu kadar çok takıyorsunuz ki? Ceza yediyseniz zaten genellikle en fazla bir saattir. Bir saat sonra geri yazmaya devam edersiniz. Çok uzun bir zaman dilimi değil. Bizim zamanımızda cezalar gün uzunluğundaydı, hatta sabit bir şey olmadığından haftalık da yiyorduk bazen.

Ek olarak artık yine eskisi gibi değil. Ceza alınca PM geliyor. Nedeni de detaylıca yazıyor. Bilmiyorum ya, şu koşullarda ben olsam aşırı haksız bir şey olmadıkça suçumu kabullenirdim.

*Soran ve şimdiden soracak arkadaşlar için uzun zamandır moderatör değilim. Yani ekipten olduğum için böyle şeyler söylüyorum sanılmasın.

Ek olarak artık yine eskisi gibi değil. Ceza alınca PM geliyor. Nedeni de detaylıca yazıyor. Bilmiyorum ya, şu koşullarda ben olsam aşırı haksız bir şey olmadıkça suçumu kabullenirdim.
Ctrl+C, Ctrl+V açıklama oluyor %90.

Benim gıcık olduğum şey, rapor kısmından cezanın içeriğini öğrenmek istiyorum, cevap gelmiyor. Hayır PM falan da açık değil ki, okundu mu, okunmadı mı öğreneyim.

Ctrl+C, Ctrl+V açıklama oluyor %90.

Benim gıcık olduğum şey, rapor kısmından cezanın içeriğini öğrenmek istiyorum, cevap gelmiyor. Hayır PM falan da açık değil ki, okundu mu, okunmadı mı öğreneyim.
CTRL+V olabilir fakat en azından hangi kuralı ihlal ettiğini, hangi mesajda ihlal ettiğin yazıyor.

Ama raporların tamamı kesin ve kesin okunuyor bunu rahatlıkla söyleyebilirim. Belki er, belki geç. Denetime göre raporların okunmaması mümkün değil.

Ama raporların tamamı kesin ve kesin okunuyor bunu rahatlıkla söyleyebilirim. Belki er, belki geç. Denetime göre raporların okunmaması mümkün değil.
Yok okunuyor, biliyorum. Geçen hatta raporla yanlış verilen cezanı kaldırdım da. Fakat rapora çözüm falan verseydiler, ikinci rapor attım sonuç için :D
CTRL+V olabilir fakat en azından hangi kuralı ihlal ettiğini, hangi mesajda ihlal ettiğin yazıyor.
Son devirde böyle. Eskiden mesaj da yoktu, rapor da. Yani direkt profile ceza atılan görmüştüm, fakat konu açtığımda mesaj kaynaklı diyordu. Hangi mesaj, orası muamma.
Son zamanlarda iyileşmeye başladı bu rapor olayı falan.

Yanlış anlaşılmış herhalde, aldığı uyarıdan şikayetçi değil. Kurallarda yasa dışı paylaşım yapmak diye bir madde geçerken neden bu tür konulara izin veriliyor diye soruyor.

Bu arkadaş dışında uzun olduğu için kimse okumamış galiba, ben neden ceza aldım demedim, emek hırsızlığının türleri mi var dedim bu gün oyunu korsan indirip oynamama karşısınız ama adamlar hesabı 200 liraya alıp 30-40 kişiye 10 liradan satıp hem bir kazanç elde ediyor hem de yapımcıyı zarar ettiriyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı