Manuel overclock yapmayı bilmeyen kişi, nasıl işlemciyi overclock edebilir?

Parçalarınızı bilmiyoruz neye göre nasıl yapacağınızı yazalım.
Eğer eski BIOS ekranı varsa overclock menüsünde 3tane seçenk çıkar karşınıza çoğu anakartta öyle manuel Auto overclock profile tarzı overclock profiles kısmından soğutucna güveniyorsan yüksek değer seçip biraz voltaj verebilirsin.
Eski BIOS ise çok basit yardımcı olabilirim size.

Uygun, bence. Ama nasıl yapacağımı bilmiyorum. Stok kullanıyorum, bilmeden bir kere overclock yaptım. 2.93'den 3.08'e akdar çıkardım. Oyunlarda, 63 oluyor. Stres testinde 70-71 kadar geldi.

Uygun, bence. Ama nasıl yapacağımı bilmiyorum. Stok kullanıyorum, bilmeden bir kere overclock yaptım. 2.93'den 3.08'e akdar çıkardım. Oyunlarda, 63 oluyor. Stres testinde 70-71 kadar geldi.

Lütfen parçalarınızı yazar mısın soğutucu stok suğutucu ise yeltenmeyin bence. Yüksek bir, r değerde overclock yok size fark bile ettirmez.

Stok fan kalkışmayın derim yanar yazık olur parana ayrıca overclock yapmanız zorunlumu? Sanki yapmasanıza olur

Daha önceler yazdım ama pek yardımda bulunulmadı, sadece istediğim bir nebze daha yükseltmek.
Anakart: Asus P5G41C-MLX
İşlemci: Core 2 Duo E7500

Stok fan kalkışmayın derim yanar yazık olur parana ayrıca overclock yapmanız zorunlu mu? Sanki yapmasanıza olur.

Katılıyorum eğer stok fan kullanıyorsanız hiç ama hiç overclock yapayım dahi demeyin ilk başta iyi bir soğutucu alın işlemciyi yakmayın.

Geri
Yukarı