Marangoza masa yaptırmak ne kadar tutar?

Birden fazla kişiye sormak mantıklı olur. Masanın üstü tahta olacaksa sunta yaptırmak daha ucuza denk gelme olasılığı var.

Mdf istiyorum ömür açısından. Ama sunta için de bunun aynısından bir sitede var. Fiyatı pahalı geldi sunta için.

Yarın bir uğrayacağım işe giderken. Fiyatı pahalı gelirse suntayı da sorarım. Sitedeki aynı masa 3500 TL bu arada ancak sunta dediğim gibi.

Benzer süreci yaşadım, en son yaptırmak istediğim IKEA kesonlarını alarak üzerine mdf yaptırmak olacaktı. İşçilik, malzeme kalitesi vs. derken ondanda vazgeçtim. Güvendiğiniz ustanız varsa değerlendirebilirsiniz fakat maliyetli olacak.

İki keson ve üzerine mdf işcilik en az 5 bin lira.

Peki başka bir öneriniz var mıdır? Masa hoş geldi ama fazlaca büyük. Ayrıca IKEA kazık atıyor gibi.

@The Tribal Chief.

Peki başka bir öneriniz var mıdır? Masa hoş geldi ama fazlaca büyük. Ayrıca IKEA kazık atıyor gibi.
Biraz büyük evet, sizin masa ölçülerine yakın. IKEA kazık değil aslında, piyasaya göre yine dengeli olduğunu düşünüyorum. Aslında aldıklarımızı fazlası ile ödüyoruz o ayrı bir mesele. Masanın modelini belirleyin, ayrıca bir marangoz ile görüşmenizde fayda var. Daha uygun rakama istediğiniz ölçülerde yapılabilir. Bauhaus önerisini de değerlendirebilirsiniz.

3,5K'ya kadar varım.
Marangoz atölyesinde çalışmıştım, 2 yıl önce bu fiyatlara yapıyorduk zaten. Tanıdık falan varsa atıl parçalardan belki yapar.

Ancak yaparsa aşırı sağlam bir masa olur 1mm oynamaz yerinden.

Yerinde olsam mdf yi ve demiri kendim alıp yaparım şekilli şukkulu olmasına gerek yok, dikdörtgen yaparsın.

Küçük bir tüyo her zaman en az malzeme fiyatı kadar işçilik ücreti alınır haberin olsun.

@The Tribal Chief.
Sen bilirsin ama ben sunta taraftarıyım. MDF hakkında bir fikrim yok. Bulunduğun şehirde AVMleri gezmek güzel olur. Ben internetten satın almaya karşıyım. Fiziki olacak benim için.

Güvenilir siteler var fakat internet alışverişi konusunda geri duruyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı