Margin değerleri ve CAT6

CorteX1

Hectopat
Arkadaşlar margin değerlerim aşırı dusuk 10 dakikada bir internetim kopuyor hızım 3'e 5'e düstu 22 falan aliyordum. Oksitlenme varmış telefon kablosunu CAT 6 ile değiştirsem sorunum çözülür mü?
Acil çözüm lazım ona göre sabaha yaptıracam cat6

Dosya Ekleri

• 20211002_233400.jpg
    20211002_233400.jpg
    97,4 KB · Görüntüleme: 62
Son düzenleme:
Arkadaşlar margin değerlerim aşırı dusuk 10 dakikada bir internetim kopuyor hızım 3'e 5'e düstu 22 falan aliyordum. Oksitlenme varmış telefon kablosunu CAT 6 ile değiştirsem sorunum çözülür mü?
Acil çözüm lazım ona göre sabaha yaptıracağım CAT6.

Eğer sorun senin binadaki kutu ile dairene gelen kabloda ise evet çözülür.
Ama sorun senin bina ile saha dolabı arasındaki kabloda ise çözülmez.

Hat zayıflaması almış başını gidiyor. Oksitlenmiş noktayı biliyorsanız 3-4cm kesip yeniden ekleyin veya ankastre tarafında ise ucunu kesip yeniden çakıp deneyebilirsiniz.

Hepsinden öte kafam rahat olsun derseniz Elit Ekip kapsamında ücret karşılığında kablo değişimi yapılıyor. Elektrikçilerde satılan adi kablolara kıyasla çok daha iyidir.

Hat zayıflaması almış başını gidiyor. Oksitlenmiş noktayı biliyorsanız 3-4cm kesip yeniden ekleyin veya ankastre tarafında ise ucunu kesip yeniden çakıp deneyebilirsiniz.

Hepsinden öte kafam rahat olsun derseniz Elit Ekip kapsamında ücret karşılığında kablo değişimi yapılıyor. Elektrikçilerde satılan adi kablolara kıyasla çok daha iyidir.
Kuzen cat 6 cektirecem daireme sifirdan bina icinden çözülür mu sence
Adamla konuştum sorun devam ederse kabloyu alır giderim ücret ödemezsin dedi

@CorteX1

Hat zayıflaman ciddi anlamda yüksek. İç tesisat kaynaklı kesinlikle bir sorun yaşıyor olabilirsin.
CAT6 kablo ile çözüm bulacaksın bundan emin ol. Ancak kabloyu ankastreden modeme kadar ek bulunmadan getirmen lazım en iyi sonuçlar için.

Alacağın kablonun 100% bakır olduğundan emin ol.

Yeni konular

Geri
Yukarı