Marka Bilgisayar vs Toplama Bilgisayar

Marka bilgisayarlar arasında kazık olmayan (az kazık olan) 2 marka var; Corsair ve NZXT. Bu markalar ülkemizde olmadığına göre ülkemizdeki marka bilgisayarların hepsi kazık. Hem de öyle böyle değil. Misal ilk attığınız sistemde GTX 1060 ve 8. Intel nesil işlemci var. Bu yılda kesinlikle sıfırı alınmaz.

İkinci linkteki kasada PSU çöp. 8GB bellek artık günümüzde yetersiz kalıyor. Ani FPS droplarına sebebiyet veriyor.

Eğer ki fazla yolculuk yapmıyorsanız önerim:
Eğer ki elime para kalsın derseniz ekran kartını 1660S seçin derim. Zaten RTX 2060'la aralarında FPS olarak çok fark yok.
Güç kaynağı uzun vadeli olsun derseniz aynı modelin 600W olanını alın. Ancak şart değil.
SSD olarak da 500GB alın derim. 250GB günümüzde biraz zor yetiyor. (WD Blue seçin.)
Montaj hizmeti istiyorumu da seçmeyi unutmayın ki sizin için sistemi toplayıp öyle kargolasınlar.

Ama yok yolculuk yaparım derseniz Game Garaj'ın laptobunu alabilirsiniz. O özelliklerde daha ucuza laptop göremedim.

Unutmayın ki bir laptop ve kasalı bilgisayarın performansı asla aynı olmaz. Uzun vadede de kasalı bilgisayarda eskiyen parçayı değiştirebilirken, laptopta böyle bir şansınız yoktur. Laptop hem daha pahalı hem daha kısa ömürlü hem de daha az performanslıdır.
Yardımınız ve ilgiliz için teşekkür ederim. Zaten bu konuyu oluşturduktan sonra daha detaylı bir inceleme attım ve cidden inanılmaz kazık. Kendim toplayacağım.
Sıklıkla bir yerlerle gidiyorsanız ve oralarda oyun oynamak istiyorsanız laptop alın ama oyunları evde oynuyorsanız kasa alın. Bir de bilgisayarlardan 2'sini niye vatan pc den seçtiniz ?
Başka nerelerden alabilirim? Pek bilgim yok kusura bakmayın.
Risk? Ne riski?

Aşağı yukarı şöyle bir PC toplayabilecekken başka bir şeye yönelmenize gerek yok bence. Örnek olsun diye topladım, direkt olarak önerdiğim bir sistem değil zira daha iyisini toplayabilecek arkadaşlar vardır forumda.
Eki Görüntüle 619910
Riskli demek biraz yanlış oldu kabul ediyorum böyle dedim çünkü benim yeğenim kendisi topladı ve sürekli sorun yaşadı.
Marka bilgisayarlar arasında kazık olmayan (az kazık olan) 2 marka var; Corsair ve NZXT. Bu markalar ülkemizde olmadığına göre ülkemizdeki marka bilgisayarların hepsi kazık. Hem de öyle böyle değil. Misal ilk attığınız sistemde GTX 1060 ve 8. Intel nesil işlemci var. Bu yılda kesinlikle sıfırı alınmaz.

İkinci linkteki kasada PSU çöp. 8GB bellek artık günümüzde yetersiz kalıyor. Ani FPS droplarına sebebiyet veriyor.

Eğer ki elime para kalsın derseniz ekran kartını 1660S seçin derim. Zaten RTX 2060'la aralarında FPS olarak çok fark yok.
Güç kaynağı uzun vadeli olsun derseniz aynı modelin 600W olanını alın. Ancak şart değil.
SSD olarak da 500GB alın derim. 250GB günümüzde biraz zor yetiyor. (WD Blue seçin.)
Montaj hizmeti istiyorumu da seçmeyi unutmayın ki sizin için sistemi toplayıp öyle kargolasınlar.

Ama yok yolculuk yaparım derseniz Game Garaj'ın laptobunu alabilirsiniz. O özelliklerde daha ucuza laptop göremedim.

Unutmayın ki bir laptop ve kasalı bilgisayarın performansı asla aynı olmaz. Uzun vadede de kasalı bilgisayarda eskiyen parçayı değiştirebilirken, laptopta böyle bir şansınız yoktur. Laptop hem daha pahalı hem daha kısa ömürlü hem de daha az performanslıdır.
Yardımınız için teşekkür ederim. Galiba belirttiğiniz sistemi alacağım. Gerçekten özellikleri ben için gayet yeterli.

Merhabalar. Ben riskli derken montaj işinden bahsediyordum. Toplanık halde gönderebiliyorlarsa gerçekten çok güzel. Sadece dolandırılmamak için soruyorum, Teknobiyotik güvenli midir? Ben Technopat'a güvenirim fakat 5-6 yılda bir bilgisayar aldığımdan işimi garantiye almak isterim. Zaten 6000₺ bütçem var dedim fakat LOL ve CSGO gibi oyunlar için şu sistem yeterlidir diye düşünüyorum. Mönitor dahil 4300₺

Intel Coffee Lake i3 9100F 3.6GHz, RX570 4GB, 8GB DDR4, 256GB SSD Oyun Bilgisayar - Ekran Kartlı Oyuncu Bilgisayarı - Oyuncu Bilgisayarı - Bilgisayar | Teknobiyotik Bu bilgisayara ssd ekleyerek ve belki rami 16 yaparak bana 5 yıl iş göreceğini düşünüyorum. Peki monitörü Teknobiyotik'ten almam uygun olur mu? Çünü kargoda kırılma riski vb. taşıyabilir mi? Bilgisayar işlerini çok bilmiyorum tek istediğim akıcı bir şekildi 1080p LOL ve CSGO oynamak.
Veya bu:
AMD Ryzen 3 1200 AF 3.1GHz, RX570 4GB, 8GB Ram, 240GB SSD, 21.5" 75Hz Monitör Oyuncu Bilgisayarı - Ekran Kartlı Oyuncu Bilgisayarı - Oyuncu Bilgisayarı - Bilgisayar | Teknobiyotik 8 gb ramin bana yeteceğini düşünüyorum. Sadece 1tb hdd ekleyerek alabilirim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı