Markaların ürünlerde önemi - Drop Plus neden alınmamalı?

Apaçi Atcı

Kilopat
Katılım
25 Kasım 2018
Mesajlar
11.174
Makaleler
2
Çözümler
17
Yer
Evde HTML çalışıyor
Ya Allah aşkına neyin peşindesin reis? Türkiye'ye geldikten sonra duyuldu alındı işte. Bundan önce çok çok azdır.
Hiçbir şeyin peşinde değilim. Sen diyorsun az kişi almış. Drop Plus'ta sorun yaşayan var fakat sorun yaşamayan hayli hayli insan var. Sen bu kulaklığı aldın diyelim. Sorun yaşayacak mısın kesinlikle? Hayır, büyük ihtimalle yaşamazsın. Garantiye yollarsın en kötü ihtimal.
O zamanlarda ürünü öven sayısı oldukça azdı. Tek bir mesaj gelmişti ve o da HS35 tarafındaydı. Bunu belirtmek istemiştim ama mesajı yazmayı unutmuşum ve göndermişim.
Sizin dediğiniz kulaklık sadece Drop.
 

Efe10

Hectopat
Katılım
5 Eylül 2019
Mesajlar
3.678
Makaleler
2
Çözümler
27
Yer
Salihli/Manisa

Apaçi Atcı

Kilopat
Katılım
25 Kasım 2018
Mesajlar
11.174
Makaleler
2
Çözümler
17
Yer
Evde HTML çalışıyor

LAglace

Kilopat
Katılım
27 Ocak 2016
Mesajlar
1.766
Çözümler
7
Bu ürünün Rampage değil fason olduğu gerçeğini düşünerek satın alın. Başka söze gerek yok bence.
 

xTayfun

Centipat
Katılım
1 Kasım 2020
Mesajlar
2.144
Makaleler
9
Çözümler
5
Yer
Legendary Eagle Master
Drop Plus alınır ama Rampage kötü diye eleştriyoruz Drop Plus kötü değil bence ya.
Drop Plus o kadar kötü değil yani.
 

Ali Pınar

Hectopat
Katılım
26 Eylül 2019
Mesajlar
3.004
Makaleler
1
Çözümler
29
Yer
s

Tseenka

Hectopat
Katılım
8 Temmuz 2018
Mesajlar
2.356
Makaleler
1
Çözümler
11
Yer
C:\Config.Msi
Birçok kulaklık kullandım ve detaylı inceleme imkanım oldu, elbette @Apaçi Atcı kadar bilgim olmadığı doğrudur ama bulabileceğiniz en kötü kulaklıktan tutunda G PRO X'e kadar elimden yaklaşık 15-20 tane kulaklık geçti. Bunların rahat 10-11 tanesi uzun kullanımda çöp oldu.

Öncelikle bu arıza hata cızırtı gibi şeyler hakkında bir bilgi sahibi değilim çünkü şu anda elimde olan Drop Plus kulaklığımda ayarlanabilir bantlarda oluşmuş boşluk dışında bir sorun yaşamadım, onu da üşendiğim için uğraşmadım etmedim. HyperX Cloud 2 rakibi denir mi bilemem, Cloud 2 de kullandım ancak hiçbir kulaklıkta Virtual 7.1 önermemekteyim. Sözde hacimsel olarak 7.1 sesi taklit ettiği bir gerçek ama sorun şu hacimsel olması, ses kalitesi hangi kulaklık olursa olsun o özellik açıldığı anda kaliteyi düşürmekte. Bu iyi bir şey değil.

Gerçek 7.1 değilse sırf bir kulaklığı üstünde Virtual 7.1 yazıyor diye almayın, aldırtmayın. Cloud 2'nin ve Drop Plus'ın içindeki hoparlörlerin verdiği ses kalitesi benim deneyimime göre çok yakın. İkisinde de aynı ekolayzer ayarında kullandım, elimden geçen tüm kulaklıklarda aynı ekolayzer ayarını kullandım. Gayet de iyi bir ayar, ikisinin arasında çok ciddi derecede ses kalite farkı yok. Ses kaliteleri birbirine yakın ama iş Bas tarafına gelince Drop Plus burada 1 adım önde oluyor. Bası bir seven kitle var bir de sevmeyen kitle var, orası size kalmış.

Mikrofon kalitesine gelecek olursak ikisinin de çok iyi mikrofon kalitesi var. İkisinde de dip ses ya da "SSSSS" sesi sorunu yok ama Drop Plus yakındaki sesi alırken 1-2 adım ilerisindeki sesleri almamakta. Alıyorsa da öyle kapı çarpma falan alıyor. Cloud 2 de aynı şekilde yakındaki sesi alıyor ama arada çok çok az bir fark bulunmakta.

Tek sevmediğim olay Drop Plus'ta olan mikrofon kapatma tuşu bir işe yaramamakta ve bastığımda ise konuştuğum kişilere çok tiz bir ses gidiyor, ki bu kulağı ciddi derecede rahatsız etmekte ve o tuş basılı kaldığı sürece bir tiz ses arka planda ses veriyormuş gibi karşıya gitmekte.
Uzun kullanımda ikisi de başarılı kulaklıklar fakat ikisinde de ele almam gereken bir sorun var, Cloud 2'de kulaklık kulağımda ağırlık yapıyor. Bu da 2 saatten fazla bir süre kullanımda sıkıntı verebilir, Drop Plus'ta bu yok ama başka bir sorun var, kafa bandı. Kafamı ve saçım çok rahatsız ediyor. 4 saatlik kullanımda sonra aşırı derecede kafamda baskı oluşturuyor, ne yaptıysam önüne geçemedim.

Özünde ikisi de uzun süreli maraton sayılacak kullanımda kafayı ağrıtmakta, gelgelelim bağlantı konusuna ikisi de güzel ve sıkıntısız bağlanıyor ve ikisi de doğal olarak kablosu koluma dolanıyor. Kablo hakkında bir şey diyemem ama ikisi de sıkıntısız bilgisayara bağlanmakta, başka diyeceğim bir şey yok. İkisinden birisini alırken mutlaka bu sorunları göz önüne alarak alın, 10 üzerinden puan verecek olsaydım (G PRO X 10/10 örnek olarak) ikisine de 7/10 verirdim. İkisinin de kendine has sorunları var ama fiyatlarına göre çok güzel ses kalitesi sunmaktalar. 5-6 saatlik kullanımda ikisi de sorun çıkartmakta ama ikisini de 3 aydan daha uzun süre kullandım ve sağlam çıktılar. Drop Plus hala daha elimde ve kullanmaktayım, yaşadığım teknik bir sorun olursa konusunu açarım.

Kullandığım tüm kulaklıklarda uyguladığım ekolayzer ayarı. (Driver'da daha fazla bar verildiyse benzerini deneyerek yapabilirsiniz.)

Ekran Adsalıntısı.JPG
 

Akkuşlu

Centipat
Katılım
8 Temmuz 2020
Mesajlar
4.927
Makaleler
1
Çözümler
16
Yer
İstanbul
Konuya ek olarak şunu söylemeliyim:

Forumdaki 3-5 kişi ne derse desin yürekten inanan insanlar var, ilk başta ben de öyleydim fakat sonradan durumu fark ettim ki bu ''bilgili'' insanlar da bazen hatalı ürünler önerebiliyor. Bir ürünü alırken sadece kullanıcı yorumlarına değil markanın garanti sürecindeki tutumuna vb. de bakılmalı. O çok bilgili diye bildiğiniz üyelerin her önerdiği ürünü araştırmadan almayın, iki gün sonra konu açarsınız burada.

Sözüm gerçekten araştırarak ürün öneren insanlara değil, önermek için önerenlere. Lafım istediğim yere gitti diye umuyorum.
 

Yeni konular

Yukarı