Markette üzerimizi arayabilirler mi?

Phanzox

Decapat
Makaleler
1
Merhaba arkadaşlar, bugün okulu asmıştım parkta dolaşıyordum. Sıkıldım AVM'ye gittim marketten abur cubur alabilmek için. Kasaya para verip çıkıyordum dedektör(tam ismini bilmiyorum) öttü AVM'nin özel güvenliği değil ama sanırım marketten bir çalışan ceplerinizi boşaltır mısınız dedi bende boşalttım bir şey çıkmayınca tekrar dedektörden geçer misiniz dedi geçtim ötmedi sonra tamamdır geçebilirsiniz dedi. Bu yasal mı? Üst aramayı sadece kolluk kuvvetleri yapabilir diye biliyorum.

Siz izin vermediğiniz sürece arayamazlar. Polis çağırırlar muhtemelen ve tutanak tutarlar. Süreç uzar yani.

Okulu asmadığım bir zaman olsaydı yasal hakkımı arardım çünkü hiçbir şey çalmamıştım. Ancak polisi çağırsaydım ailemin okulu astığımı anlaması ihtimalinden dolayı çok umursamadım.
Polis hariç kimse sizin üstünüzü arayamaz.
Bu bir daha derslerini asmaman için bir işaret olabilir.

Rızanız olmadan eşyalarınıza elleyemezler veya karıştıramazlar.

Çalışanların yaptığı yasal bir şey. Üstünüzü aramamışlar, kendi rızanızla boşaltmışsınız ceplerinizi.

Hocam bu durumda ceplerimizi boşaltmadan önce şart sunsak örneğin: Ceplerimi boşaltırım eğer bir şey çalmamışsam 1 çikolata verirsiniz gibi. Verirler mi çikolatayı?

Hocam bu durumda ceplerimizi boşaltmadan önce şart sunsak örneğin: Ceplerimi boşaltırım eğer bir şey çalmamışsam 1 çikolata verirsiniz gibi. Verirler mi çikolatayı?
Hayır tabi ki, iddia mı oynuyorsunuz? Mantığınızı çalıştırsanız bile saçma bir şey olduğunu anlarsınız.

Geri
Yukarı