Marmara Denizini öldüren müsilajın sorumlusu kimdir?

Marmarayı öldüren müsilajın sorumlusu kimdir?

• 1. Bu ülkenin yönetimi.

Oy: 86 58,5%
  • 2. Marmara Denizine kıyısı olan şehirlerdeki CHP yönetimleri.

Oy: 15 10,2%
  • 3. Fabrika sahipleri.

Oy: 32 21,8%
  • 4. Hepimiz.

Oy: 42 28,6%

• Oy verenlerin toplamı
    147
Bir çete savaşı başlattın..PNG

Yine geç kaldım :( (Bence sorun denetlenmeyen fabrikalarda.)

Musilaj 2 ya da 3 yılın birikimi değil. Kimya okuyanlar bilirler, titrasyon ile bir doyma noktası olur. Marmara artık doyma noktasını aştı ve fazlasını kaldıramadı. Azotu çekecek midye yok çünkü sahil yok. Suyun oksijenlendirilmesi lazım, bu da sahile vuran dalgayla olacak ama yine sahil yok...
Atıkların filtrelenmesi lazım ama her kurbanda 30 senedir Marmara kıpkırmızı.
Kocaeli bölgesi tamamen atık salan bir yer. Bütün kimyasal sanayi burada ve yıllardır bir önlem yok. Dilovası kanserden ölüyor. Aynı şekilde Tekirdağ bölgesi de sayılabilir.
Avrupa'da kapatılan deterjan, kimya vs. fabrikaları olduğu gibi Marmara'da açıldı. Ekonomi canlansın diye tabiatı feda ettik.
Marmara ne yazık ki 80'lerden itibaren daimi bir kıyım içerisinde.

Ben Bandırmalıyım. Denize iç içe olan bir memleketin insanıyım. Müsilajı gördükçe çok canım acıyor.

Hemen harekete geçilmeli, vakit kaybedilmemeli. Neyse.

Siyasette biliyorsunuz ki Marmara Denizini öldüren müsilajın sorumlusunun kim olduğuna dair tartışmalar var.

Evet size bu ankette sormak istiyorum.
Bu konunun sorumlusu kimdir?

Birbirinize hakaret etmeyecekseniz, saygı sınırlarını aşmayacaksanız bu ankette kullandığınız oy ile birlikte fikrinizi belirtebilirsiniz.

Hepimiz tabii ki yahu Allah Allah.
Kardeşlerim bu müsilaj deniz kirliliğinden ve çevre kirliliğinden dolayı meydana geldi.
Fabrika atıkları, dalgaların deniz kenarlarından aldığı çöpler vb.

Geri
Yukarı