Marmara depremi yaklaşıyor gibi hissediyorum

Bu videoda
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Dediklerine göre 2029 a kadar daha %64 lük bir olma şansı var.

99 depreminde zaten çoğu ev hasar gördü bu güçteki 2. bir deprem(belki daha yüksek güçte)kaçınılmaz olur gibi duruyor.

Deprem olduğu zaman umarım uçakta olurum. Nerde be bu şans :D
Bu mesajında anlıyoruz ki, sadece kendini düşünen bir bireysin ne kadar şaka yapmış olsan da. Şayet Allah kimseye göstermesin, ailem sevdiklerim, vefat etmiş olsalar, yaşamanın da bir anlamı yok benim için. Allah benim ömrümden alıp aileme versin.

Son 4 haftadır Marmara fay hattı alevlenmeye başladı. 4 haftadır Marmara'da küçük küçük bir sürü deprem oluyor. Bunu yazarken de oluyor. Genellikle geceleri oluyor. Ve bu beni korkutmaya başladı. Yine oldu 😃 beklenen büyük Marmara depremi yaklaşıyor gibi hissediyorum ve hiçbir önlem alınmıyor. Eğer olursa (ki olacak :() İstanbul gibi bir metropolün yıkılması, zaten kötü olan ülke ekonomisini acayip zora sokacak. Ve bir sürü insan hayatını kaybedecek. Bir de geçen yıl mı ne fay hattına yanlış hatırlamıyorsam 1.5 milyon metreküp hafriyat dökülmüştü :D ne olacak bilmiyorum sonumuz :(

Hocam artık yaşasak ne olur ülkeyi görmüyor musun ya Bursa'da yaşıyorum Marmara depremini çok hissederiz küçük depremler oluyor zaten bana göre dünyanın sonu yavaştan geliyor fay hattı Bursa gibi yerlerde bir sürü var ki eğer 7.1 gibi büyük depremler olursa bu ülke toparlanamaz ekonomik ihtiyaç sonunda askerler başa geçer her şey olabilir belki de olacaktır sonradan benim yazdığıma bakacaklar hiçbir fikrim yok dua edeceğiz inşallah böyle bir şey olmaması için.

Hocam artık yaşasak ne olur ülkeyi görmüyor musun ya Bursa'da yaşıyorum Marmara depremini çok hissederiz küçük depremler oluyor zaten bana göre dünyanın sonu yavaştan geliyor fay hattı Bursa gibi yerlerde bir sürü var ki eğer 7.1 gibi büyük depremler olursa bu ülke toparlanamaz ekonomik ihtiyaç sonunda askerler başa geçer her şey olabilir belki de olacaktır sonradan benim yazdığıma bakacaklar hiçbir fikrim yok dua edeceğiz inşallah böyle bir şey olmaması için.
Deprem dunyanin sonu demek degil. Hatta kotu birsey bile degil bir anlamda. Doga, onun olani aliyor diyebiliriz bence.

Geri
Yukarı