Masa Tasarlamak ve Yaptırmak

utkuversus

Kilopat
Makaleler
13
Yer
Ankara
Masaüstü bilgisayarım için bir masa tasarlayıp yaptırmayı planlıyorum. Marangoza yaptıracağım.
Soru şu:
Daha önce yaptıran veya yapan var mı?
Nasıl bir süreç işliyor?
Neler tavsiye edersiniz?
Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Masaüstü bilgisayarım için bir masa tasarlayıp yaptırmayı planlıyorum. Marangoza yaptıracağım.
Soru şu:
Nasıl bir süreç işliyor?
Neler tavsiye edersiniz?
Teşekkürler.
Masa değil de kitap rafı yaptırmıştım. Daha doğrusu ölçüleri belirleyip çizip marangoza vermiştim. Bildiğin suntadan kestirdim (kaplaması vardı tabi) ve evde kendim monte ettim daha ucuza geldi öyle.

Son düzenleme:
En basitinden internette beğendiğin bir masa varsa adama resmini göster ve istediğin ölçülerini söyle. O masada beğenmediğin noktaları ya da olmayıp eklemek istediğin noktaları da söylersin anlarlar zaten ve ona göre yaparlar.
Beğendiğim bir şey yok işte. Yüzde yüz kendim tasarlayacağım. Ama ilham alabilirim bir şeylerden orası ayrı tabii.

Kendi istediğim ölçülerde sipariş olarak yaptırmak istedim. 3 katı fiyat verdiler. Sanayiye gidip bilgisayar masası yapan yerleri gezdim neredeyse aynı dolabı buldum fiyatı yarı yarıya fark etti. Sanayiye yakın isen bu tip imalat yapan yerlere bir bak derim.

Soru şu:
Nasıl bir süreç işliyor?
Neler tavsiye edersiniz?
Teşekkürler.

Ben 9 sene önce yaptırdım. MDF den olsun dedim. Masamın tek özelliği arka kısımda kabloların gözükmemesi için geniş bir alan yaptırdım bunu ifade edebilirim memnunum.

Genelde, mutlaka içinize sinmeyecek bir şeyler çıkar. Uğraşırsınız ve sonuç olarak istediğiniz gibi olmama ihtimali yüksektir. Fiyat bakımından da, seri üretim ürünlere göre fazla ücret çıkarırlar. Şanslı kişilerdenseniz, pişman olmama ihtimaliniz de var. Risk almak ve ne kadar istediğinize bağlı bir durum. :)

Ben şunu çizip gösterdim ölçüler dahil mobilyacıya renk desenli açık renk 1.500 tl dedi düz renk olursa 1.400 tl.
deneme.jpg

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı