Çözüldü Masaüstü arka planım kendi kendine değişiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Pmagnet

Hectopat
Arkadaşlar babamın bilgisayarı ile benim bilgisayarım ayrı ve duvar kağıtlarımızda farklı ama ben bilgisayarımı internete bağlıyınca benim masaüstü araka planım babamın masaüstü arka planı oluyor. Nedeni nedir virüs müdür acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Babanızın bilgisayarında Microsoft hesabınızı kullanıp eşitleme sistemini açık tutuyor musunuz? Eğer diğer bilgisayarınızda da aynı Microsoft hesabını kullanıyorsanız duvar kağıdınız otomatik olarak değişebilir. Yüsek ihtimalle sorununuz bundan kaynaklıdır.

Kod:
Ayarlar > Hesaplar > Ayarlarınızı eşitleyin
Esitleme.png

Nedeni nedir virüs müdür acaba?
Bu durumda babanızın da sisteminde bir virüs olması gerekir. Çünkü babanızın da bilgisayarını izliyor olur ve sadece duvar kağıtlarını (virüsü tasarlayan kişinin işi yokmuş gibi bu kadar basit şeyi başkasının bilgisayarına göre değiştirecek kadar işsiz olması gerek) veritabanına kaydederek ailedeki herkesin bilgisayarında aktif olarak çalışmaya başlar.

Trollük yapmak için böyle senkronize çalışan bir virüsü daha önceden hiç duymadım ve görmedim. :trol: Çünkü hiç inandırıcı bir şey değil ve çok saçma bir düşüncedir. Sisteminize erişim sağlamak varken neden duvar kağıdınızı değiştirsin? Bunun virüsten kaynaklanma ihtimali %0 olabilir.
Babanızın bilgisayarında Microsoft hesabınızı kullanıp eşitleme sistemini açık tutuyor musunuz? Eğer diğer bilgisayarınızda da aynı Microsoft hesabını kullanıyorsanız duvar kağıdınız otomatik olarak değişebilir. Yüsek ihtimalle sorununuz bundan kaynaklıdır.

Kod:
Esitleme.png

Nedeni nedir virüs müdür acaba?
Bu durumda babanızın da sisteminde bir virüs olması gerekir. Çünkü babanızın da bilgisayarını izliyor olur ve sadece duvar kağıtlarını (virüsü tasarlayan kişinin işi yokmuş gibi bu kadar basit şeyi başkasının bilgisayarına göre değiştirecek kadar işsiz olması gerek) veritabanına kaydederek ailedeki herkesin bilgisayarında aktif olarak çalışmaya başlar.

Trollük yapmak için böyle senkronize çalışan bir virüsü daha önceden hiç duymadım ve görmedim. :trol: Çünkü hiç inandırıcı bir şey değil ve çok saçma bir düşüncedir. Sisteminize erişim sağlamak varken neden duvar kağıdınızı değiştirsin? Bunun virüsten kaynaklanma ihtimali %0 olabilir.

Son düzenleme:
Çözüm

Kod:
Eki Görüntüle 614964

Trollük yapmak için böyle senkronize çalışan bir virüsü daha önceden hiç duymadım ve görmedim. :trol: çünkü hiç inandırıcı bir şey değil ve çok saçma bir düşüncedir. Sisteminize erişim sağlamak varken neden duvar kağıdınızı değiştirsin? Bunun virüsten kaynaklanma ihtimali %0 olabilir.

Çok teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı