Masaüstü bilgisayar çok geç açılıyor

ademayazz

Hectopat
Arkadaşlar merhaba yakın bir zamanda bu sistemi aldım ama sistem çok geç açılıyor 20 saniye falan sürüyor monitöre görüntü öyle geliyor ve açılış ekranı geliyor yani anakart markasını falan gösteriyor acaba sorun ne olabilir herhangi bir uyumsuzluk var mı sistemde?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorununuz çözüldü mü? Sanırım siz Ultra Fast Boot'u açtınız, o nedenle açılışta BIOS'a giremiyorsunuz, eğer onu seçmediyseniz ve sorununuz çözülmediyse eski ayarlara dönün.
Windows'tan BIOS'a girip ayarları eski haline getirebilirsiniz.
PC'yi yeniden başlat derken Shift tuşuna basılı tutun, açılan ekranda sorun gider-gelişmiş seçenekler-UEFI donanım yazılımı ayarları-yeniden başlat.

Az önce yaptım o şekilde hocam BIOS'a girebiliyorum ama bu resimdeki süre normal mi sizce.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    136,4 KB · Görüntüleme: 48
Son düzenleme:
Hocam son aldığınız 13 saniye de çok ama normal size durumu açıklayayım.

Anakartınız AM5 soketli olduğu için henüz yeni bir sistem ve tam olarak stabil çalışmıyor. MSI Pro B650M-A AM5 anakarta sahibim benim de ortalama 15 saniyede açılıyor. MSI ile arayıp görüştüm henüz yeni bir teknoloji herkeste bu durum geçerli BIOS güncellemesi ile düzelecek dendi.

Hocam son aldığınız 13 saniye de çok ama normal size durumu açıklayayım.

Anakartınız AM5 soketli olduğu için henüz yeni bir sistem ve tam olarak stabil çalışmıyor. MSI Pro B650M-A AM5 anakarta sahibim benim de ortalama 15 saniyede açılıyor. MSI ile arayıp görüştüm henüz yeni bir teknoloji herkeste bu durum geçerli BIOS güncellemesi ile düzelecek dendi.

Hocam değerli yorumunuz teşekkür ederim beklemeye devam o zaman.

Geri
Yukarı