Masaüstü bilgisayar her açılışta tarih ve saati sıfırlıyor

foreverlovd12

Centipat
Daha fazla  
Öncelikle hepinize merhaba Technopat Sosyal üyeleri, ben yazlık ev için Izoly T1 masaüstü bilgisayar aldım. Sonra Windows 7 Ultimate yükledim ama tarih ve saat her açılışta 01.01.2009 saat 00:02 oluyor. BIOS pilini değiştirdim olmadı format attım olmadı ne yapmam lazım?

Hocam ne alaka hemen yollamak? Küçük bir sorun abartmayın.

Sistem FreeDOS olarak gelmis olmali. Biz de senelerce Windows Vista, 7, 8 hepsini kurduk. Pilden de bu sorun cozulmuyorsa anakartta bir sorun olmasi buyuk ihtimal. Izoly'nin kalitesini de goz onunde bulundurunca fazla kurcalamadan teknik destek konusunda ne yapilabilecegi hakkinda saticidan bilgi edinilebilir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistem Freedos olarak gelmiş olmalı. Biz de senelerce Windows Vista, 7, 8 hepsini kurduk. Pilden de bu sorun çözülmüyorsa anakartta bir sorun olması büyük ihtimal. İzoly'in kalitesini de göz önünde bulundurunca fazla kurcalamadan teknik destek konusunda ne yapılabileceği hakkında satıcıdan bilgi edinilebilir.
Hocam ayarlardan saat ayarını yanlış yapmış olabilir. İlk önce bunları düzeltmek daha akıllıca ve doğru. Ve bu konuyu bizden bilgi almak için açtı ona bunu demek yerine bilgilendirebilirsiniz. Üstelik Sosyalde bir sürü sorunu çözebilecek kullanıcı mevcut.

Sistem FreeDOS olarak gelmis olmali. Biz de senelerce Windows Vista, 7, 8 hepsini kurduk. Pilden de bu sorun cozulmuyorsa anakartta bir sorun olmasi buyuk ihtimal. Izoly'nin kalitesini de goz onunde bulundurunca fazla kurcalamadan teknik destek konusunda ne yapilabilecegi hakkinda saticidan bilgi edinilebilir.

Windows 10'la geldi ama o zamanda sorun vardı.

Yeni konular

Geri
Yukarı