Masaüstü bilgisayar için program tavsiyeleri

Pershaus

Centipat
Öncelikle herkese merhaba;
Bilgisayarım için işime yarayacak program"lar" arıyorum. İsterseniz başlayalım.

1: Antivirüs: Özellikle bilgisayarimda crackli oyunlar oynuyorum. (Mağlum öğrenciyiz). İnternet güvenliği konusunda malware yi ve comodo yu çok duydum. Önerdiğiniz bir antivirüs var mı? Sizce en iyi antivirüs hangisi (360Total, Kaspersky, Avast, panda... vb)

2: Bilgisayarımdaki tum parçalari gösteren bir program( örneğin ses kartı modelini nasıl öğrenebilirim? O mantıkta)

3: Tester programi: Ekran kartı, işlemci RAM, PSU stabilitesini olcmek için bir program öneriyor musunuz? (OCCT'yi çok duydum bu konuda ) testler kaçar dk'lik olmalı sizce?

4: Sizden gelen programlar ( daha ilgi çekici farklı işleri kolaylaştiran programlar)

İlk örneği ben verim.

-Download Manager.

Devam ettirin. Bizde bilgilenelim sizde bilgilenin.
İyi günler (Giresun'da/Bulancak'ta okullar tatil olmuş :))

Son düzenleyen: Moderatör:
1- Windows Defender yeterli olacaktır onun haricinde malwarebytes olabilir.(2019'da en iyi kaspersky deniyor galiba tam emin olmamakla birlikte)
2- Aida64 Extreme Edition.
3- Prime95 olur. Forumda rehberi vardır bakarım güncellerim mesajımı.
4- Advanced SystemCare, CCleaner, Winrar, Daemon Tools, Utorrent, GIMP, VLC media Player aklıma geldikçe eklerim.

Son düzenleme:
Öncelikle herkese merhaba;
Bilgisayarım için işime yarayacak program"lar" arıyorum. İsterseniz başlayalım.

1: Antivirüs: Özellikle bilgisayarimda crackli oyunlar oynuyorum. (Mağlum öğrenciyiz). İnternet güvenliği konusunda malware yi ve comodo yu çok duydum. Önerdiğiniz bir antivirüs var mı? Sizce en iyi antivirüs hangisi (360Total, Kaspersky, Avast, panda... vb)

2: Bilgisayarımdaki tum parçalari gösteren bir program( örneğin ses kartı modelini nasıl öğrenebilirim? O mantıkta)

3: Tester programi: Ekran kartı, işlemci RAM, PSU stabilitesini olcmek için bir program öneriyor musunuz? (OCCT'yi çok duydum bu konuda ) testler kaçar dk'lik olmalı sizce?

4: Sizden gelen programlar ( daha ilgi çekici farklı işleri kolaylaştiran programlar)

İlk örneği ben verim.

-Download Manager.

Devam ettirin. Bizde bilgilenelim sizde bilgilenin.
İyi günler (Giresun'da/Bulancak'ta okullar tatil olmuş :))
Virüs programları bana göre faso fiso yararı kadar zararı olduğunu düşünüyorum.Bilgisayarınızda sistem bileşenlerine bakmak için CPU-Z kullanabilirsiniz fan hızları fps bakmak gibi şeyler için MSI Afterburner kullanabilirsiniz.Detaylı sistem bilgileri raporlama vs için Aida 64 bakabilirsiniz.Gpu(Grafik kartlarınızı) test etmek için funmark kullanabilirsiniz (30 dakika ile 1 saat arasında yapabilirsiniz).

Virüs programı olarak, mcafee veya kapersky olabilir.
OCCT test için yeterli olur.

ASC gibi programları önermiyorlar ben de sildim geçen hafta :) sadece mcafee kullanıyorum.

HWiNFO ve afterburner yükle. Sistem bilgilerini osd ekranında oyun oynarken bile görüntüleyebilirsin. İnternet kullanımını falan da görüntüleyebiliyorsun. Bütün virüs programları cracklı oyunların birçoğunda virüs olduğunu belirtiyor. Crack kaynaklı olduğu söyleniyor fakat, gerçekten virüste olabilir. Windows'un kendi virüs programı bile virüs buluyor. Dikkatli ol.

1. Antivirüs olarak Kaspersky öneririm. Paranız varsa Kaspersky Internet Security, yoksa Kaspersky Free öneririm.
  2. Bilgisayarınızdaki tüm parçaları detaylıca görmek için HWiNFO kullanabilirsiniz.
  3. OCCT testinin detaylı rehberine ve ne kadar süreyle test yapılması gerektiğine buradan ulaşabilirsiniz.
  4. Önerdiğim yazılımlar:
    - Java
    - LibreOffice (ücretsiz), Microsoft Office (ücretli)
    - K-Lite Codec Pack
    - İnternet tarayıcısı (Google Chrome, Opera veya Chrominum tabanlı Microsoft Edge)
    - Steam
Korsan oyun meselesine gelecek olursak, şimdi konuşuyorum diye bana çullanacaklar ama korsan kullanmayın. Korsan yazılımlardan her türlü virüs bulaşabilir. Daha önce kullandığım bir bilgisayara korsan kullanımlar sonucu solucan virüsü bulaştırmıştım ve Kaspersky taraması sonucu 1000'den fazla virüs çıkmıştı.

Biz öğrenciyiz diye hazıra konmayın, ben de öğrenciyim. Para biriktirin.

Windows'u da korsan kullanıyorsanız veya kullanmayı düşünüyorsanız 30 TL'den ucuz fiyatlara OEM anahtarlar satılıyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı