Masaüstü bilgisayarda nasıl kablosuz internete bağlanılır?

Arkadaşlar selamlar.
Masaüstü bilgisayarımı kurdum ama anakartımda Wireless özelliği yok. Modem de salonda. Başka bir oda da ise duvardan internet kablosu çıkışı yok.
Ne yapmalıyım?
İyi bir Wireless adaptörü mü almalıyım? (Önerileriniz nelerdir?)
İyi bir kablo ile salonda odama kablo mu çekmeliyim? (Ne kadar kenardan gelecek desem de evdekiler holde yerde kablo istemiyorlar.)
Elektirici bulup odamın duvarından internet kablosu çıkışı açtırabilir miyim?
Yoksa wireles adaptöe vereceğim para ile yeni ve daha sağlam bir modem mi alsam odama. Gerçi o zaman yine duvardan kablo çıkışı mı gerekiyor?
Bizimde modem salonda ve holun ortasından geçiyor halının altından geçirerek saklayabilirsiniz.

Bizimde modem salonda ve holun ortasından geçiyor halının altından geçirerek saklayabilirsiniz.
İşte diyorum ama anlatamıyorrum bizimkilere. Holde de halı yok zaten. Duvarın üst tarafından geçirrecem mecburen. O zaman da daha uzun kablo almam lazım. Kablo uzadıkça fiyatı artacak ve performansı düşecek. Nereden baksan en az 10 metre kablo olmalı. Öff Bir sürü angarya iş! :/

İşte diyorum ama anlatamıyorrum bizimkilere. Holde de halı yok zaten. Duvarın üst tarafından geçirreceğim mecburen. O zaman da daha uzun kablo almam lazım. Kablo uzadıkça fiyatı artacak ve performansı düşecek. Nereden baksan en az 10 metre kablo olmalı. Öff Bir sürü angarya iş! :/

Sabit bir hız istiyorsanız Wireless aleti falan kullanmayın alın kablo kutusu gibi bir şey var yapıştırın tavana oradan geçirin kabloyu en fazla 120 lira falan tutar kablo performans düşmez kablonun uzunluğuyla.

Merhaba, eğer kablo tercih ederseniz, hızınıza göre bir CAT kablo alabilirsiniz. Süpürgeliklerden ve kapı çerçevelerinden gizleyerek geçirebilirsiniz. Veri aktarım değerlerinde 20 m'ye kadar fazla bir düşüş olacağını sanmıyorum.
Duvar delme işi biraz sakıncalı, eğer dairenizin yapı planları elinizdeyse tesisatların nereden geçtiğini bilmelisiniz(elektrik, su, doğalgaz gibi), tesisata yanlışlıkla zarar verilebilir. Sağlıklı bir yer bulursanız elinizde yoksa da bir komşunuzdan matkap alıp delebilirsiniz. Tabii bu delme işlemini yaptığınızda kablonun ucunu delikten geçirebilmek için keseceksiniz ve bu tür kabloların ucunu bağlamak özel araçlar gerektiriyor. Bir profesyonele bu işi yaptırmanız daha uygun olacaktır.
Diğer seçeneklerde veri aktarımında değer kayıpları yaşanabilir fakat daha az uğraştırıcı görünüyorlar. Arkadaşların bahsettiği ara donanımlara yönelebilirsiniz.

Peki millet iyi bir internet önerin hele. Superonline'ın 8mgbt internetini kullanıyorum.
Fiber ya da Kablonet maalesef binaya gelmiyor.
Superonlayn arıyor 4.5g modemimizi alın her yere kablosuz götürün hem de hızı artsın diyor.
Ama fiyatı da yüksek baya bir.
Onu kullanan var mı hiç?
Ben ilerde internete video yükleyeceğim için upload da iyi olmalı.
Dsmart mı alsam? Hem tv hem internet.
Turknet desen müşteri hizmetleri yok. Ve de hemen gelip bağlamıyorlar.
Yine kalıyoruz Super ve Dsmarta mecbur.
Şu Elon Musk şu uzaya araçlar mı yolluyor ne yapıyorsa hemen yapsın da şu leş internet olayından kurtulalım. Gerçi bu hükümet onu da sokmaz güzel ülkemize. :/
Dünyanın en berbat internetini kullanıyoruz şaka maka!
Bir çok 3. dünya ülkesi bizden daha önde bu konuda la resmen!

Peki millet iyi bir internet önerin hele. Superonline'ın 8mgbt internetini kullanıyorum.
Superonlayn arıyor 4.5G modemimizi alın her yere kablosuz götürün hem de hızı artsın diyor.
Ama fiyatı da yüksek bayağı bir.
Onu kullanan var mı hiç?
Ben ileride internete video yükleyeceğim için upload da iyi olmalı.
D-Smart mı alsam? Hem TV hem internet.
TürkNet desen müşteri hizmetleri yok. Ve de hemen gelip bağlamıyorlar.
Yine kalıyoruz Super ve D-Smart'a mecbur.
Şu Elon Musk şu uzaya araçlar mı yolluyor ne yapıyorsa hemen yapsın da şu leş internet olayından kurtulalım. Gerçi bu hükümet onu da sokmaz güzel ülkemize. :/

Yeni konu açın.

Superonlayn arıyor 4.5g modemimizi alın her yere kablosuz götürün hem de hızı artsın diyor.
Ama fiyatı da yüksek baya bir.
Onu kullanan var mı hiç?
Ben ilerde internete video yükleyeceğim için upload da iyi olmalı.
Dsmart mı alsam? Hem tv hem internet.
Turknet desen müşteri hizmetleri yok. Ve de hemen gelip bağlamıyorlar.
Yine kalıyoruz Super ve Dsmarta mecbur.
Merhaba, D Smart deneyimim oldukça kötü, önermiyorum. Ttnet kullanıyorum, ne zaman sorunum olsa çözüldü. Aynı gün teknik servisin evime iki kez geldiği oldu. Hız altyapıya bağlı(kablodan alırsanız) şirketlere göre çok büyük fark yaratacağını düşünmüyorum, sorun çözen şirket benim için daha önemli. Kablosuz bağlantılara dair bilgim pahalı olmalarından öteye gitmiyor.

Geri
Yukarı