Masaüstü Bilgisayarı İlkel Soğutma Yöntemi Önerileri

M.Emre

Hectopat
Daha fazla  
Selamün Aleyküm arkadaşlar.

Benim işlemci yükteyken 66 dereceye çıkıyor. Artık AI Suite programı uyarmaya başladı. Ve ekran kartı GPU VRM 86-90 arası takılıyor. Tabi ki yükteyken. Bigisayarı ilkel şekillerde nasıl soğutabiliriz?:) Tavsiyeler için şimdiden teşekkürler.

Sistemim;

Böyle bir şey yapmayı düşünüyordum laptopum için bir zararı oldumu bilgisayara?
Zararı olmadı ama sebebini bilmediğim bir şekilde sistem kapandı, "Acaba soğuk yüzünden nemlenen buz torbası mı sorun çıkardı?" diye düşündüm bir ara. Yine de denemeyin, notebookta fanı temizleyin yeter.

Termal macunu yenileyin ve stok fan kullanıyorsanız soğutucunuzu değiştirin. Notebook için ise kaliteli bir soğutucu altlık alabilirsiniz. İlkel yöntemlere başvurmak daha sonra başınızı ağrıtabilir.

Notebook için de termal macun yenileme işlemi yapilabilir ve fanlarin temizlenmesi gerekebilir birde kullanirken sicak havayi disari atan kanali kapatmamaya özen göstermek gerekir ;)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı