Masaüstü bilgisayarı uçağa sokmak

ataadeniz

Hectopat
Merhaba bu yıl Kıbrıs'ta üniversite kazandım ve yanımda bilgisayar kasamı götürmek istiyorum. 20 Eylül'e uçak bileti aldım ama uçağa nasıl sokacağımı bilmiyorum. Sizce direk ekran kartını çıkarıp bavula mı koyayım yoksa kendi kutusunda mı vereyim? Fikir verebilirseniz sevinirim.

Ekran kartını ve cam kapağı söküp kutulamak mantıklı görünüyor. Hazır sistem aldıysanız kasanın kutusu dahil tüm ekipmanlar bir kutuya sığıyor zaten, derli toplu olur. KG olarak kaç gelir ona dikkat edin.

Valizinize sığıyor ise ekran kartını çıkarıp kasanın etrafını olası darbeye karşı sarıp valize koyun. Bir sorun yaşamazsınız.

Ekran kartını ve cam kapağı söküp kutulamak mantıklı görünüyor. Hazır sistem aldıysanız kasanın kutusu dahil tüm ekipmanlar bir kutuya sığıyor zaten, derli toplu olur. Kg olarak kaç gelir ona dikkat edin.

Evet hazır sistem olduğu için sığıyor, kilosunu ölçtüğümde 11.1 kilo çıktı ama kutusuna koyarsam uçaktan indirirken adamlar karpuz fırlatır gibi fırlattıkları için bir şey olmasından endişe duyuyorum.

Valizinize sığıyor ise ekran kartını çıkarıp kasanın etrafını olası darbeye karşı sarıp valize koyun. Bir sorun yaşamazsınız.

Evet valize sığıyor büyük ihtimalle böyle yapacağım şimdi diğer sıkıntı ise monitör onu herhalde kutusuna koyup götürürüm, ya da uçağın içine alırım.

Evet hazır sistem olduğu için sığıyor, kilosunu ölçtüğümde 11.1 kilo çıktı ama kutusuna koyarsam uçaktan indirirken adamlar karpuz fırlatır gibi fırlattıkları için bir şey olmasından endişe duyuyorum.

Evet valize sığıyor büyük ihtimalle böyle yapacağım şimdi diğer sıkıntı ise monitör onu herhalde kutusuna koyup götürürüm, ya da uçağın içine alırım.
Ben kutuda bilgisayar olduğu belli olduğu için muhafazalı yükleme yapılır diye düşünmüştüm. Valizler de otomasyon sisteminde takır tukur gidiyor, bagajdaki görevlinin insafına kaldı artık. Allah kolaylık versin.

Merhaba bu yıl Kıbrıs'ta üniversite kazandım ve yanımda bilgisayar kasamı götürmek istiyorum. 20 Eylül'e uçak bileti aldım ama uçağa nasıl sokacağımı bilmiyorum. Sizce direk ekran kartını çıkarıp bavula mı koyayım yoksa kendi kutusunda mı vereyim? Fikir verebilirseniz sevinirim.
Kendim gidip gelirken masaüstü bilgisayarımla kutusuna koyup gidiyordum. 3 senedir Kıbrıs'tayım. HDD'yi çıkarıyorum, ekran kartını çıkarıyorum, sonra kasayı kendi kutusuna koyuyorum, monitörü kendi kutusuna koyuyorum. Pegasus, AnadoluJet ve THY ile uçtum şimdiye kadar. Üçünde de hiç bir sıkıntıyla karşılaşmadım.

Kendi kutusuna koymamın arkasındaki fikir; strafor ve sert karton Türk kargocularına dayanıyor, uçağada dayanır.
Not: AnadoluJet'in THY alt markası olduğunu biliyorum.

Ben kutuda bilgisayar olduğu belli olduğu için muhafazalı yükleme yapılır diye düşünmüştüm. Valizler de otomasyon sisteminde takır tukur gidiyor, bagajdaki görevlinin insafına kaldı artık. Allah kolaylık versin.
Öyle zaten. Kırılabilir diye etiket yapıştırıyorlar. Bantta gitmiyor ayrıca. Alırken banttan alıyorsunda giderken en azından Esenboğa'da banttan gitmiyor.

Geri
Yukarı