Masaüstü Bilgisayarım ısınıp kapanıyor ve bilgisayarım çok yavaş

Acele etmeden, bugünden yarına değil de, acil olarak değil de, çabuk çabuk CPU-Z ve AIDA64 isimli programları indirip tüm sistem bilgisini yazarsan, çok daha verimli yardımcı olabilir forumdakiler.

Ek olarak: Yazım kurallarına dikkat etmeniz faydalı olacaktır. Gerçi Internet Explorer'dan sonrasını okumadım.

İŞLEMCİINTEL PENTIUM G645 2,9 GHZ
ANAKARTINTEL H61 CHIPSET DDR3 VGA+LAN+SES KARTI
HARDDİSK500 GB 3,5''
RAM4GB DDR3 1333 Mhz
EKRAN KARTI2,8 GB ATI 5450 (1GB ENTEGRE)(yandı şuanda yok)
OPTİK SÜRÜCÜ22X ÇİFT KATMANLI DVD WR
KART OKUYUCU25 İN 1 MULTIREADER
KASATECHNOPC PIANO BLACK
MONİTÖR20'' WIDE SCREEN LED 5 MS

- - - Güncellendi - - -

İndiriyorum lütfen 1 dk.

- - - Güncellendi - - -

Cpu-z şöyle dio:

İşlemci: Intel pentium 4 540
Model: P5g41t-M LX

Sistem tamire gitmeden önce ki bileşenlerden tam olarak bilmiyorsun herhalde. Bir şeyler değişmiş olabilir?

İşlemci: Intel P4 540

Anakart: Asus 5G41T-M LX

Sisteminin şu an kullandığı ekran kartı "Integrated Intel GMA X4500 graphics " olarak gözüküyor. Performans beklememen gerek grafik anlamında. 4 yotube videosunu açtığında bile işlemcin kasılabilir.

RAM ve diğer bileşenleri de yazıver, işletim sistemin Xp - virüs sayısı çok ve güvenlik konusunda çok geri kalmış durumda. Desteği kesilecek. Antivirüs programıyla bir tarama yapmayı ihmal etme.

Internet Explorer kullanma, Chromium (Chrome, Opera v.b) şeyler kullan.

İşlemcin 2004 çıkışlı, sistemi 2 yıldır kullanıyorsan, sistem en azından 8 yıllık, thermal macun kalmamıştır. Kasa temizliği yaptın mı? Yapmadıysan al eline fön makinası (tabiki soğuk ayarda) maksimum üfleme ile tozları bir temizle.

DDR2 RAM 4 GB

- - - Güncellendi - - -

Ben okuldayken dayım anakartı elektirikli süpürge ile temizlemiş.

- - - Güncellendi - - -

Benim işlemci 4 çekirdek'di en önce.

- - - Güncellendi - - -

Görüşmek üzere ben kallkıyorum herkese iyi geceler!

Sesli olarak "NE?" dedim ekrana bakarken öyle oku: Ne?!

Hikaye kötü bir boyuta bağlanıyor çünkü işlemcin değişmiş o zaman... Senin "bilgisayarcı" olarak gördüğün yer sanırım bizim "BAKKAL" olarak tabir ettiğimiz yer.* Daha açık olursak, ekran kartın yanıp gittikten sonra işlemcini "çalmış" oluyorlar bu durumda.

Sen gene bir AIDA64 ile kontrol et bileşenleri (parçaları).

*Not: Teknolojik bakkal... Eskilerinden değil, zaten eskilerinden çok nadir var.

Arkadaşın sorunu bilgisayarın kapanması. Parçaların kötü olması bilgisayarın kapanması için bir neden değil.
Biz sıcaklık değerleri üzerine odaklanalım.
Mert'in dediği programın algılayıcı bölümünün bir fotoğrafını yolla bize. Anakart-işlemci ve grafik kartının sıcaklıkları tek bir sayfada gösteriliyor AIDA64 programında.

Benim bilgisayarın güç düğmesine basmama rağmen açılmama sorunu vardı. 2 kez garanti kapsamında servise götürdüm. Çözüm üretemediler. Servisten ümidi kesip mahalledeki internet kafenin servisine götürdüm. Helal olsun elemana :). Daha sorunu anlatmayı bitirmemi bile beklemeden termal macunu kurumuştur ondan açılmıyordur dedi. Termal macun yenilendi ve bilgisayar çalışmaya başladı. Belki sizin sorununuzun da çözümü bu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar sizce bu sıcaklık normal mi?

ABathgI.png

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı