Masaüstü için Wi-Fi Adaptörü Önerisi

Great689

Kilopat
Yer
Ünye, Ordu
Daha fazla  
Öncelikle mahallede Türk Telekom'un altyapı rezilliğinden dolayı Turkcell Super box için başvuru yapmıştım. Adam eve geldi, ve masaüstü bilgisayarımın bulunduğu odadan 4.5 G çekmediğini söyleyip, oturma odasında ölçtüğünde, buradan çektiğini söyledi. Adam ölçümlerin de 75 mbit hız ve 63 ping vardı. Bende 63 ping fazla diye söyleyip kurulumu engelledim. Aklım da iki soru var:

1: Bölgenin aldığı hız 75 Mbit hız. Ben 10 mbit internet paketini kullanacağım. 10 mbit hızda 63 ping sizce ne kadar azalır?
2: Her şey yolunda gitti diyelim. Ben oturma odasından, bulunduğum odaya ethernet kablosu çekemem, çektirmezler zaten. Masaüstü bilgisayara takılan Wi-Fi adaptörler varmış. Bunların kalitelisini önerebilir misiniz? Hayatımda hiç görmedim de masaüstü bilgisayarda Wi-Fi kullanan.

Bu arada Superbox'un modemi oturma odasında duracağına göre, benim odamla arasındaki mesafe 15 metre. Buna göre sağlam Wi-Fi adaptör veya önerilerinizi yazarsanız sevinirim. Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakartım da o destek yok. USB kullanamam mı diyorsunuz?
Elbette kullanbilirsiniz. Ben sadece daha iyi-kaliteli bir çekim gücü için önerdim. Yoksa elbette USB girişli olanlarda ciddi fayda sağlamaktadır. Değerlendirme şansınız yoksa USB den devam :)

Elbette kullanbilirsiniz. Ben sadece daha iyi-kaliteli bir çekim gücü için önerdim. Yoksa elbette USB girişli olanlarda ciddi fayda sağlamaktadır. Değerlendirme şansınız yoksa USB den devam :)

Maalesef. Mecbur USB ile alacağız bağlantıyı. Kaliteli bir öneriniz varsa çok yardımı dokunur. Bütçem 250-300 TL ye kadar yetebilir.

Eğer maddi sorun yoksa bunu ziyadesi ile tavsiye edeceğim. Şu an bu sitede indirimdeki fiyatıda uygun sayılır.

Eğer maddi sorun yoksa bunu ziyadesi ile tavsiye edeceğim. Şu an bu sitede indirimdeki fiyatıda uygun sayılır.

Hocam USB bellek gibi. Bu neresiyle sinyali çekecek. Anteni yok bir şeyi yok. :D Böyle güven veren 1 metre civarı USB kablosu uzun, antenli gibi adaptörler yok mu bildiğiniz? Bu önerdiğiniz güven vermedi. Tipi çok ufak.:D

ASUS Asus Usb-N14 300Mbps 2X5DBI Antenli Yüksek Çekim Usb Adaptör Fiyatı ve Özellikleri

Sizce bu nasıl? Bu arada ilginiz için teşekkür ederim.

Şu, fiyatına göre iyi duruyor gibi:

Hocam @ramazandeveli arkadaşın önerdiği Asus USB Adaptörü nasıl buldunuz? O fiyata güvenilir bir site bulamadım. Hepsiburada.com da ki mağazanın, puanı bile yok.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı