Masaüstü mü? Dizüstü mü?

Alperen Ekici

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle herkese selamlar :) 2 sene sonra üniversiteye başlayacağım ve bu yazda bir bilgisayar almak istiyorum fakat dizüstü bilgisayar mı almalıyım yoksa masaüstü bilgisayar(Kendim toplayacagım)mı almalıyım cok kararsız kaldım. Universiteye baslayinca masaüstü bilgisayarı götürebilir miyim acaba cok sorun cıkarır mı? (Bu arada bir dizüstü bilgisayarım var office òdev vs. Gibi seyleri kolaylikla yapabiliyorum)
Tavsiyelerinizi bekliyorum Teşekkürler!

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir dizüstüne sahipseniz kesinlikle masaüstü. Dizüstüne taşımak kolay olduğu için öneririz. Kolay işeri yapacak laptop var. Bence masaüstü toplayın, oyun oynarsınız.

Yurtta vb. yerde kalıyorsanız ve oyun oynamıyorsanız dizüstü, oyun için masaüstü.

:sentinel:

Laptop yeteri kadar iyiyse hepimiz elbette Masaüstü öneririz. Hem daha 2 yıl var yani laptop alsanız da birşey farketmicek çünkü oyun oynayacağınız zaman masaüstü gibi masada kullanıcaksınız. Laptobu bakımlı bir şekilde kullanın yeni batarya alın format atın SSD takın rahat rahat Ünide de kullanırsınız. Hem nerde bulunuyorsunuz? Yakınınızda gidebileceğiniz bir Üniversite varsa oraya çalışın. Masaüstü PC yi Ünide de takviyelerle oyun vs amaçlı kullanırsınız.
Hem uzak biryere gidince de arkadaşlarla ev tutma olayınız da olabilir. Olmadı yurtta kalma olayınız olunca Masaüstü ile Dizüstü yü satarsınız (SSD'yi saklarsınız tabii ki) bi Monster veya MSI Laptop alırsınız rahatınıza bakarsınız (Laptop alma konusunu ozaman sitede açarsınız şimdiden açmaya gerek yok bence.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı