Masaüstü PC'de internet çöküyor

Haluk Eren Tunc

Hectopat
Evet size çok kısa olayı özetleyeceğim. Babamın telefonu(Galaxy Note 8) Wi-Fi ile ınternet'e bağlandığı süre içerisinde her zaman olmasa da aralıklı olarak Ethernet kablosu ile ınterne'e bağlı olan bilgisayarımın internetini tam manasıyla çökertiyor. Online oyunlarda oyun internet kaynaklı donuyor(ping bir anda 250MS oluyor ve donuyor) bu olay olduğunda. İndirmede olan bir dosya vb. varsa indirme hızları duracak noktaya geliyor. Herhangi bir internet sitesine giriş yapamıyorum. Steam'de bağlantı koptu hatası alıyorum. Yani dediğim gibi internet tam manasıyla çöküyor ve bu olay yaklaşık 10dk kadar sürüyor, ardından yine 10-20 dk kadar sonra tekrar başlıyor ve bu döngü babam Wi-Fi'sini kapatmadığı sürece böyle devam ediyor. Çözüm olarak bir şey bulamadım, ama şunu belirtmeliyim bu çökme sırasında kendi telefonumda hiçbir sorun olmuyor YouTube'dan 1080P 60FPS videoyu rahat rahat izleyebiliyorum. Sadece benim bilgisayarımı etkiliyor gibi duruyor kısaca, ek olarak telefonda herhangi bir yedekleme tarzı aktif interneti kullanan bir şeyde bulamadık.

Son düzenleyen: Moderatör:
'çöküyor' değil de 'yavaşlıyor' diyebiliriz.

Ayrıca, aynı konuyu Pazar günü açmışsınız zaten:

http://
evet bir konu yazmıştım ama konunun açıldıgını bilmiyordum ama internet yavaşlamıyor baya baya çöküyor ya spotify'da müzik açmaya kalktığında bile çevrimdışı diyor

Ayrıca önceki bahsettiğin konuyu nasıl silebilirim ?

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı